جوانان

سازمان ملل کشتار کودکان یمنی در حمله هوایی سعودی را محکوم کرد

«مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، جمعه شب حمله هوایی روز پنجشنبه به استان الجوف این کشور را که منجر به کشته شدن ۹ کودک و زخمی شدن ۷ نفر دیگر شد، محکوم کرد….

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، گریفیتس افزود: بر اساس گزارش‌های میدانی، در حملات هوایی به استان الجوف یمن ۹ کودک کشته و ۷ تن دیگر زخمی شدند.

وی گفت: در این حمله شمار زیادی غیرنظامی کشته شدند و ما این حمله را محکوم می‌کنیم.

منابع یمنی روز پنجشنبه گزارش داده بودند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی به منطقه‌ای مسکونی در استان الجوف یمن حمله کردند که بر اثر آن ۹ نفر کشته شدند.

نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی روز سه‌شنبه نیز با بمباران استان ضالع واقع در جنوب یمن ۴ غیرنظامی را کشتند و ۸ نفر دیگر نیز در این حمله زخمی شدند.

عربستان با همراهی امارات و چندین کشور عربی و همکاری آمریکا در ۶ فروردین ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی، حمله به یمن را آغاز کرد اما ظرف بیش از پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

از این رو کارشناسان مسائل منطقه معتقدند دلیل اصلی حمله ائتلاف عربی سعودی به یمن، با هدف تسلط بر منابع غنی نفتی این کشور صورت گرفته است؛ حمله‌ای که تاکنون موجب کشته شدن دهها هزار یمنی و ویرانی این کشور شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا