از هر دری سخنی

هنوز توان سخن گفتن ندارم!

سیدعلی صالحی شاعر شهیر کشورمان بعد از سکته قلبی به زیر تیغ جراحان رفت و حالا دارد دوران نقاهت بعد از جراحی را در خانه می‌گذراند. بعد از انتشار خبری در یکی از خبرگزاری‌ها درباره اوضاع و احوال جسمانی این شاعر نام‌آشنا، با او تماس گرفتیم تا درباره وضعیت سلامتی‌اش در این روزها بپرسیم….

سیدعلی صالحی در گفت‌وگویی کوتاه با همدلی توضیح داد که هنوز هم توان گذشته را بازنیافته و رمقی برای سخن گفتن ندارد. او توضیح داد:«حدود چهار هفته از عمل جراحی روی قلبم می‌گذرد.»
او این را هم گفت که چون توان پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی را نداشته، در این باره خبر نداده است. او البته توضیح داد: «سخن گفتن بیشتر از این برایم خیلی سخت است».
او یکم فروردین‌ماه سال ۱۳۳۴ در شهر ایذه در استان خوزستان به دنیا آمده است.
«لیالی… لا»، «منظومه‌ها»، «پیشگو و پیاده شطرنج»، «مثلثات و اشراق‌ها»، «نامه‌ها»، «نشانی‌ها»، «عاشق شدن در دی ماه»، «مُردن به وقت شهریور»، «آسمانی‌ها»، «رؤیای قاصدک غمگینی که از جنوب آمده بود»، «سفر بخیر مسافر غمگین پنجاه و هشت»، «آخرین عاشقانه‌های ری‌را»، «ساده بودم»، «تو نبودی»، «باران بود»، «دیر آمدی ری‌را»، «دعای زنی در راه که تنها می‌رفت»، «دریغا مُلا عمر»، «چیدن محبوبه‌های شب»، «از آوازهای کولیان اهوازی»، «یوماآنادا»، «سمفونی سپیده‌دم»، «قمری غمخوار در شامگاه خزانی»، «زیارت‌نامه مرغ سحر و همخوانی دختران خردادماه»، «رد پای برف تا بلوغ کامل گل سرخ»، «عاشقانه‌های بعد از گرگ»، «اشاره به دریا پیش از زوال بزرگ»، «چند رؤیا مانده تا طلوع رنگین‌کمان»، «زندگی کن بگذار دیگران هم زندگی کنند»، «ما نباید بمیریم»، «رؤیاها بی‌مادر می‌شوند»، «نگران نباش همه چیز درست خواهد شد»، «پنهانی چند شعر عاشقانه برای دو سه نفر»، «شبانه‌ها در غیاب احمد شاملو»، «انیس آخر همین هفته می‌آید»، «نثار نامِ کوچکِ تو»، «آهوی الوداع به موسمِ زایمان آب»، «شازده کوچولوی فال‌فروش میدان راه‌آهن»، «گل رُز در سفر به ستاره شمالی»، «کتاب کوچک معصومیت و امید»، «پرده را کنار بزن در پایان عشق پیروز است»، «این شفا برسد به دست مجروح‌ترین رؤیاها»، «زن در سایه چهره‌اش را نشان می‌دهد»، «دعوت به دعای عهد زنان»، «دختر ویولن‌زن در کوچه‌های برفی آذرماه»، «منشور شعر حکمت»، «گزارش به نازادگان» و «سرود روح بزرگ»از جمله کتاب‌هایی است که اشعار این شاعر پرکار را در خود جای داده‌اند.

همدلی – علی نامجو

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا