اخبار

تنگه هرمز؛ اقدام تحریک آمیز برای ایجاد تنش

سنتکام فیلمی را منتشر کرده است که در آن نیروهای ایران یک کشتی یونانی را در خلیج فارس توقیف کرده‌اند. به گفته آمریکا این کشتی در آب‌های بین‌المللی تردد داشته است. مسولان رژیم جمهوری اسلامی درباره توقیف این کشتی اظهارنظر نکرده‌‌اند….
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی در این ارتباط گزارش داد که این کشتی پس از توقف موقت آزاد شده و نیروهای آمریکایی هیچ دخالتی در آن نداشته و فقط آن را رصد کرده‌اند.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام ویدئوی را منتشر کرده که نشان می‌دهد نیروهای ویژه از هلی‌کوپتر در حال فرود روی عرشه کشتی‌ای با نام ویلا هستند (فیلم زیر). طبق اطلاعات منتشر شده این نفتکش قرار بود در امارات پهلو بگیرد.

سنتکام در پست تویتری خود تاکید کرده است که نیروهای رژیم ایران کشتی “ویلا” را در آبهای بین‌المللی متوقف کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هلی‌کوپتر این عملیات را از نوع سیکورسکی اس‌اچ-۳ سی کینگ معرفی کرد که تنها نیروی دریایی سپاه پاسداران از آن استفاده می‌کند.

مقام‌ات آمریکایی می‌گویند که هیچ دلیلی برای توقیف این نفتکش از سوی رژیم ایران وجود نداشته است. مقام‌ات رژیم ایران تا کنون واکنشی در این باره نشان نداده‌اند.

به گفته یک کارشناس دریانوردی، در صورت تأیید این گزارش از سوی مقامات رژیم ایران، می‌توان گفت که تنش‌هایی که یک سال پیش در خلیج فارس با توقیف یک کشتی انگلیسی اایجاد شد، دوباره بازگشته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا