اجتماعی

مردم به فکر خودتان باشید

یک‌میلیون پول خودمان را با کلی منت به عنوان یارانه دادند و حالا هم دارند پس می‌گیرند. پس تا اینجا هزینه‌هایی فشارهای مختلف به پشت کنکوری‌ها، اقلام بهداشتی و… با من و شما به عنوان شهروند بوده و بعد از این هم خواهد بود. حالا که این را نیک می‌دانیم، بیاییم خودمان به فکر خودمان باشیم

آرمان ملی، سیدحسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: این روزها هرجا می‌رویم صحبت از کروناست. هر خبری می‌شنویم حتما نامی از کرونا برده می‌شود. گویی صحبت بدون کرونا، کامل نمی‌شود یا معنی ندارد. بدون شک برای بهبود این شرایط مردم محورکار هستند. نه اینکه مسئولان نقشی ندارند که با تصمیم‌گیری‌هایی که انجام می‌دهند، می‌تواند نقش مهمی داشته باشند ولی گویا ناهماهنگی میان مسئولان و کم‌توجهی به نظرات کارشناسی تمامی ندارد.

دو وزیر مرتبط بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مسئولیت اصلی کرونا را دارد و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام می‌کنند کنکور به تعویق می‌افتد ولی یک دفعه شبانه نظرات کارشناسی‌شده توسط افراد غیرکارشناس یا کارشناس‌تر یا با یک فشار و… تغییر می‌کند و بعد هم رئیس‌جمهور در چشم مردم نگاه و ادعا می‌کند که تصمیم‌ها در ستاد ملی کرونا، کارشناسی است؛ به همین راحتی.

هزینه‌های اضافی که خیلی هم اضافه است برای تامین اقلام بهداشتی و درمانی و هزینه‌های مختلف ناشی از مشکلات اقتصادی و بیکاری و… را هم که من و شما داریم می‌پردازیم. یک‌میلیون پول خودمان را با کلی منت به عنوان یارانه دادند و حالا هم دارند پس می‌گیرند. پس تا اینجا هزینه‌هایی فشارهای مختلف به پشت کنکوری‌ها، اقلام بهداشتی و… با من و شما به عنوان شهروند بوده و بعد از این هم خواهد بود.

حالا که این را نیک می‌دانیم، بیاییم خودمان به فکر خودمان باشیم و در این ایام تمام همت خود را برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی و محیط انجام دهیم، فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنیم، اقلام را به خودمان گران‌تر نفروشیم، هوای همدیگر را بیشتر داشته باشیم و کمتر به هم به اصطلاح «بپریم». مشکلات این‌چنینی را روی سر زن و مرد و فرزندان خودمان خالی نکنیم. محرم امسال را هم قرار است با کرونا سپری کنیم. گویا حالاحالاها کرونا جا خوش کرده و ول کن مردم نیست. بیاییم با رعایت نکات بهداشتی اجازه ندهیم روند آمار فوتی‌ها و بیماران بعد از محرم بیشتر شود. افرادی که فوت می‌کنند از خانواده من و شما و سرمایه‌های این کشور هستند. مگر نیروی انسانی سرمایه نیست که به همین راحتی داریم از دستشان می‌دهیم؟ اگر عزیزی از من و شما فوت کند، باز هم مخارج و گرفتاری‌هایش به ما برمی‌گردد. باور کنید پول همه چیز را باید خودمان از جیب پر یا خالی‌مان پرداخت کنیم.

با طولانی شدن این شرایط متاثر از کرونا، همه ما خسته شدیم چون کرونا بر تک‌تک بخش‌های زندگی ما تاثیر منفی گذاشته و مشکلات متعدد فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و… ایجاد کرده است. در حوزه‌های اقتصادی کم مشکل نداشتیم که باز هم من و شما همچنان جورش را می‌کشیم و پرداخت می‌کنیم، حالا کرونا هم به این مشکلات دامن زده است. بیاییم خودمان به خودمان رحم کنیم و با مشارکت همه‌جانبه برای پیشگیری از شیوع کرونا به فکر خودمان باشیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا