جوانان

لغو یا حذف کنکور

لغو کنکور و کلاً برداشتن کنکور به همراه آن لغو خصوصی سازی آموزش خواست معلمان است. زیرا این دو در ارتباط باهمند و همدیگر را تقویت می کنند. مافیای کنکور بهمراه آن خصوصی سازی آموزش میلیارد ها تومان از این صنعت سود می برد و باعث بسیاری از آسیب های روحی و روانی و اجتماعی مربوط به کنکور می شود…

لغو کنکور و کلاً برداشتن کنکور به همراه آن لغو خصوصی سازی آموزش خواست معلمان است.
زیرا این دو در ارتباط باهمند و همدیگر را تقویت می کنند.

مافیای کنکور بهمراه آن خصوصی سازی آموزش میلیارد ها تومان از این صنعت سود می برد و باعث بسیاری از آسیب های روحی و روانی و اجتماعی مربوط به کنکور می شود.

در آخر هم با توجه به رانت ها و تبعیض ها در نظام آموزشی ، از ما بهتران سر از رشته های تاپ و شهر و دانشگاه های خوب می‌اورند.

کنکور و حواشی آن از همان سال‌های اول دبیرستان و جدیدا ً از دوره‌ی ابتدایی دانش اموزان و خانواده را درگیر می کند . جو روانی بوجود میاورند که رقابت بسیار ناسالم و ناعادل و تبعیض آمیزی را در بین دانش آموزان و خانواده دامن می‌زند.

تشویق و ترغیب به حضور در کلاس های کنکور و خریدکتاب و جزوات ها ی آن کلی هزینه روی دوش والدین می‌گذارد .

در صورتی که باید نظام اموزشی، عدالت را در آموزش و امکانات برقرار نماید و مدارس دولتی را مجهز به امکانات خوب برای همه و همه جای کشور نماید.

آیا رقابت بین دانش اموزان خوزستانی و جنوب ایران و کردستان و بلوچستان و حتی مدارس جنوب تهران و مدارس حاشیه‌ای شهرها با مدارس شمال تهران و مدارس خصوصی آنچنانی یکسان است.
با این همه کمبود و نبود امکانات ، چطور دانش آموزانی در نقاط محروم از هر نظر ،چه اجتماعی و چه اقتصادی و آموزشی می‌توانند با همان محتوایی که در کلاس های کنکور آنچنانی بهره‌مند می شود، رقابت کنند.
آیا این رقابت ها و امتحانات عادلانه است!؟
از مشکلات اساسی نظام آموزشی ما نفوذ مافیای کنکور همراه با خصوصی‌سازی آموزش و فساد گسترده در مدرک سازی است بطوریکه بعضی از مراکز آموزشی خصوصی برای مدرک‌سازی برای افراد خاص تاسیس شد.همین موارد باعث تاثیر در تصمیم گیری های نظام آموزشی از سوی افراد ذی نفع و با نفوذ می شود که فقط برای سود افرادی خاص بوده و تبعیض آمیز می باشد.

احمد نور
به نقل از کانال تلگرامی صنفی معلمان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا