اخبار

امضای توافقنامه انتقال بخشی از سربازان آمریکایی از آلمان به لهستان

وزیران خارجه ایالات متحده و لهستان قراردادی امضا کردند که مطابق آن به زودی هزار سرباز آمریکایی در لهستان مستقر می‌شوند. بسیاری از سربازان از آلمان به لهستان می‌روند….

آمریکا و لهستان گام دیگری در جهت همکاری نظامی برداشتند. مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده و ماریوژ بلاژاک وزیر دفاع ملی لهستان، سندی درباره اعزام یک‌هزار سرباز آمریکایی به لهستان امضا کردند.

آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان، در ستایش از توافق دو کشور گفت: «از این پس تنها سربازان و زیرساخت‌های آمریکایی نخواهیم داشت، بلکه در آینده و در صورت پیش آمدن خطر، سربازان ما و ایالات متحده دوش به دوش هم پیکار خواهند کرد.»

طبق توافق قرار است بخشی از سربازان پایگاه آمریکایی فورت ناکس Fort Knox از ایالت کنتاکی به لهستان منتقل شوند. حدود ۲۰۰ واحد از این پایگاه به شکل ادواری در لهستان مستقر خواهند شد.

در حال حاضر حدود ۴۵۰۰ سرباز آمریکایی در لهستان مستقر هستند، اما ارتش ایالات متحده در این کشور پایگاه پایداری ندارد.

دولت ملی‌گرا و محافظه‌کار لهستان از مدت‌ها پیش، به ویژه برای خصومت با روسیه، خواهان حضور نیروهای آمریکایی بیشتری در این کشور است.

روسیه از افزایش حضور نظامی ناتو در مرزهای کشورش انتقاد کرده است.

بخشی از واحدهای آمریکایی که باید در لهستان مستقر شوند، از آلمان فدرال به این کشور منتقل می‌شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرده است که قصد دارد حدود ۱۲ هزار نفر از مجموع ۳۶ هزار نفر سرباز خود در آلمان را از این کشور خارج کند.

بیش از نیمی از این سربازان به آمریکا برمی‌گردند و حدود ۵۶۰۰ نفر از نظامیان به سایر کشورهای اروپایی اعزام می‌شوند.

دونالد ترامپ هزاران سرباز آمریکایی را از آلمان خارج می‌کند

به گزارش دویچه وله، ترامپ در ماه ژوئن اعلام کرد که قصد دارد حضور نظامی آمریکا در آلمان را به ۲۵ هزار سرباز کاهش دهد. ترامپ برای اتخاذ این تصمیم چنین استدلال کرده است که آلمان به عنوان عضو ناتو بودجه نظامی کافی در نظر نمی‌گیرد.

وزیر خارجه ایالات متحده سفری چندروزه به اروپای مرکزی انجام داد و دیدار از لهستان آخرین مرحله از سفر اوست.

گفته می‌شود که وزیر خارجه آمریکا در دیدار و گفت‌وگو با ماتئوش موراویه‌تسکی، نخست وزیر لهستان، از جمله درباره وضعیت بحرانی بلاروس مشاوره کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا