اخبار

اعتراضات گسترده در بلاروس علیه لوکاشنکو ادامه دارد

اعتراضات گسترده خیابانی در مینسک، پایتخت بلاروس بزرگترین راهپیمایی سیاسی در تاریخ این کشور است و مردم در این اعتراضات خواستار برکناری رئیس جمهوری خود شده‌اند….

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، در تازه‌ترین مورد تخمین زده شد که بیش از ۱۰۰ هزار تن در این راهپیمایی علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس حضور داشتند.

هزاران تن در شهرهای بلاروس علیه دولت دست به اعتراض زده و در مینسک خیل عظیم جمعیت معترض با در دست داشتن پرچم‌های قرمز و سفید حضور داشتند.

در جریان اعتراضات گسترده روز یکشنبه، پلیس عقب نشینی کرد و تنها افسر پلیسی که در تصاویر دیده می‌شود، یک افسر راهنمایی و رانندگی است که تلاش می‌کند تا مسیر ترافیک را در میان جمعیت باز کند.

معترضان علیه لوکاشنکو دست به اعتراض زده و شعار “برو، برو” سردادند.

اعتراضات یکشنبه گذشته و پس از آن آغاز شد که لوکاشنکو خودش را پیروز انتخابات ریاست جمهوری با بیش از ۸۰ درصد آرا اعلام کرد و کاندیدای اصلی اپوزیسیون تنها ۱۰ درصد آرا را کسب کرد. اعتراضات با وجود سرکوب پلیس و نیروهای امنیتی همچنان ادامه یافته است.

اوایل روز یکشنبه نیز لوکاشنکو یک راهپیمایی با حضور هوادارانش در میدان استقلال واقع در مینسک برگزار کرد و هزاران تن با اتوبوس از سراسر بلاروس به این شهر آورده شدند.

لوکاشنکو خود در میان هوادارانش گفت: ما کشور را به حال خود نمی‌گذاریم و ترکش نمی‌کنیم.

وی همچنین ایده برگزاری انتخابات جدید را رد کرد و ادامه داد: اگر گرفتار یک باتلاق شویم، هرگز نمی‌توانیم از آن خارج شویم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا