ورزشی

آخرین تیر به پیکره فوتبال ایران؛ ورشکستگی کامل فدراسیون

در تمام هفته‌های گذشته تا امروز، دست اندرکاران رسانه‌های ورزشی در انتظار اعلام حکم نهایی فیفا در رابطه با پرونده مارک ویلموتس (مربی بلژیکی) و فدراسیون فوتبال بودند….

به گزارش خبر ورزشی، پرونده‌ای که متاسفانه نباید کارش به اینجا می‌کشید و محکومیتی سنگین را به فوتبال پر مشکل و گرفتار ایران تحمیل می‌کرد. امروز اما برخی رسانه‌ها خبر از اعلام رای فیفا دادند؛ تا جایی که بخش خبری صداوسیما هم اعلام کرد فدراسیون فوتبال ایران به پرداخت شش میلیون و دویست هزار یورو به ویلموتس محکوم شده است.

حرکت فدراسیون فوتبال در همان بدو انتشار این اخبار یک مسئله کهنه و قابل پیش بینی بود؛ تکذیب و انکار! فدراسیون در بیانیه ای کوتاه منکر هر گونه اتفاقی در این زمینه شد و اعلام کرد: رای و محکومیتی از سوی فیفا به فدراسیون ابلاغ نشده است.

با این همه سایت‌های ورزشی دست بردار نبودند و هر کدام رای فیفا را منتشر کردند؛ در واقع رای فیفا که بر اساس ادعای فدراسیون فوتبال به آنها ابلاغ نشده بود زودتر از آن دوستان به رسانه‌ها رسید!

نکته فاجعه‌بار رای فیفا این است که بر اساس افزایش بی‌رویه نرخ ارز، رقم محکومیت ایران چیزی در حدود ۱۶۵ میلیارد تومان خواهد بود که لابد می‌دانید پرداخت این مبلغ برای فدراسیونی که توان تهیه بلیت هواپیما و امکانات ابتدایی برای تیم‌های ملی را ندارد امکان‌پذیر نیست.

در واقع ویلموتس با حضور دو ماهه خود در ایران، کسب نتایج فوق‌العاده ناراحت‌کننده با تیم ملی و در معرض خطر قراردادن صعود ایران به جام جهانی، با این جریمه سنگین، کاری کرد که فدراسیون فوتبال به طور کامل ورشکسته شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا