دیدگاه‌ها

پیام بزرگترین منطقه کارگری اوکراین به رفقای کارگر بلاروس!

م. چابکی: ما، کارگران بزرگترین منطقه خارکف وماریوپول در اوکراین  بنام  «ایلیچ» در رابطه با وقایعی که در روزهای اخیردر جمهوری شما رخ داده است تجارب خود را انتقال می دهیم.

از کارگران بلاروس تقاضا داریم  به تحریکات  دروغین به اصطلاح مخالفان معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری وارد نشوند هدف درپشت نا آرامی ها،  تخریب به نفع شرکتهای فراملیتی است که برای خصوصی سازی با تصرف کارخانه ها جمعی ازکارگران را به میدان رقابت کشانده اند.

انتخابات ریاست جمهوری یک امر داخلی رأی دهندگان بلاروس است و ما حق نداریم در این جا نظر خود را به شما تحمیل کنیم.

مشارکت شما در کنار اشوبگران مخالف سیاسی که با شعار تقلب در انتخابات ۹ اوت سال جاری (۲۰۲۰) و تقاضای تجدید انتخابات ریاست جمهوری و به میدان راه یافتن، نمونه غم انگیز کارگران اوکراینی، تأیید کننده این امر است که ده ها هزار نفر از آنها به خیابان ها ریختند و پس از “انقلاب بجای عزت” رسوای قدرت به دست آمده است. صنعت خودروسازی داخلی، ساخت هواپیما، کشتی سازی، کارخانه تراکتورسازی خارکوف و صدها شرکت دیگر که محصولات آنها به ده ها کشور در سراسر جهان عرضه می شد را منهدم کرده اند. در صورت سرنگونی دولت مشروع و رئیس جمهور منتخب وقانونی لوکاشنکو در انتظار کارخانه های مشابه سرنوشت شما کارگران بلاروس نیزهست. کارخانه معروف بلاز. ماز. تراکتورسازی و بسیاری دیگر که امروز کار در اختیارتان قرار می دهند و برای درآمد چند میلیارد دلاری را به بودجه دولت می افزایند به شما امکان می دهند برنامه های اجتماعی متعددی را اجرا کنید، ورشکسته خواهند شد و بخش هایی به حراج گذاشته می شوند. هزاران نفر شغل و معیشت خود را از دست می دهند.

زمین بلاروس با خریداران جهانی بین المللی می شود کشاورزی حاضر دربلاروس ویران و نابود خواهد گشت. به عنوان نمونه در کشور لیتوانی همسایه کشور شما که مقامات بطور جدی اقدام به تبلیغ کودتا در بلاروس می کنند. این بارمحصولات سیب زمینی را از مصر و شیررا از لهستان وارد می کنید.

اصلاحات مطابق با نسخه های صندوق بین المللی پول، وابستگی به اعتبار بردگی و معرفی مدیریت خارجی، افزایش چند برابر قیمت و تعرفه ها، تخریب سیستم مراقبت های بهداشتی – این همان چیزی است که «میدان» برای کارگران اوکراینی به ارمغان آورده است.

کارگران بلاروس از استقلال خود محافظت کنید اجازه ندهید با فرمان خارج راهپیمایان آنچه را که با حاصل دسترنج تان ایجاد شده است نابود سازند. دوریخین نیکولای سمیونویچ، سازنده مونتاژ مهندسی مکانیک دارنده نشان افتخار. ودیگران  مهندسان دررشته های مهندسی برق وغیره کارخانه

اما در رابطه با واقعیت های ما کارگران اوکراین پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و به ویژه در سالهای ۲۰۱۴-۲۰۲۰، به اصطلاح “انقلاب میدان” می خواهیم با استفاده از تجارب خود همراه باهمبستگی طبقاتی به شما هشدار دهیم!

نیروهای خارجی با استفاده از ساختارهای بورژوازی داخلی در سال ۲۰۱۴ ، کودتایی در اوکراین به وجود آورد که سازمان دهندگان آن را “انقلاب برای عزت” خواندند. که با راهپیمایی های مسالمت آمیز جوانان برای پیوستن به اتحادیه اروپا آغاز شد. وبا سرعت نیروهای (باندرا) ناسیونالیستهای فاشیست محلی به جمع معترضین پیوستند دوره “کوکتل مولوتوف”، میله های میلگرد فلزی، سازماندهی برای سلاح گرم در یگان های نظامی و ساختارهای شبه نظامی مرحله دیگر به اجراء درآمد توقیف ساختمانهای مقامات دولتی و محلی آغاز شد. شرکت کنندگان در کودتا به طور فعال توسط سفارتخانه های ایالات متحده و اتحادیه اروپا حمایت شدند. منابع مالی نیز از آنجا با دست اندر کاران پخش گردید تهاجم بالا رفت بورژوازی کمپرادور در اوکراین با کمک خارجی قدرت را بدست گرفت که نتیجه آن طی ۶ سال اوکراین به فقیرترین کشور اروپا تبدیل گردید. صدها موسسات صنعتی از ماشین آلات و صنایع ساخت هواپیما متوقف شد و کشاورزی نابود و همچنین شرکت های مواد اولیه در صنایع غربی دارای صنایع پیشرفته هستند. در نتیجه “بهینه سازی پرسنل”، بهره برداری از کارگران در آنجا تغییر یافت.

مراقبت های  پزشکی و آموزش عالی برای بیشتر کارگران غیر قابل دسترس شد. تعرفه مسکن و خدمات، مسافرت در حمل و نقل اغلب از توانایی های مالی بیشتر بازنشستگان و تا یک سوم کارگران فراترنرفت.

میلیون ها کارگر، مهندس، معلم، خدمات پزشکی به دنبال کار در خارج از کشور هستند.

اوکراین با بدهی چند میلیارد دلاری به صندوق بین المللی پول و سایرموسسات مالی در ایالات متحده و اروپای غربی درگیر است. دولت تحت کنترل واقعی آنها است.

اینها واقعیت های زندگی امروز ما است.

مراقب خانه خود باشید. سرنوشتی که برای برادرتان دراوکراین بوجود آمد تجربه نکنید!

م. چابکی  ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۷ /۸/ ۲۰۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا