اجتماعی

چرا نمی‌گو‌یید برای مستمری‌بگیران زیر ۳۰ سال، افزایش ناچیز خواهد بود؟

در روزهای گذشته بعد از اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، برخی از آنها از برآورده نشدن انتظاراتشان خبر می‌دهند.

به گزارش ایلنا، بعد از مدتها انتظار در مردادماه متناسب‌سازی برای بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی شد؛ این افزایش قرار است از مردادماه به بازنشستگان پرداخت شود؛ اما تعدادی از بازنشستگان می‌گویند انتظارات ما برآورده نشده است.

یک مستمری‌بگیر با کمتر از ده سال سابقه که به گفته خودش؛ قبل از این در تیرماه ۷۰۰ هزار تومان دریافتی داشته و اکنون ۲۰۰ هزار تومان بابت همسان‌سازی به دریافتی او افزوده شده، می‌گوید: در تیرماه وعده دادند که با اجرای همسان‌سازی به دریافتی همه مستمری‌بگیران بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان اضافه خواهد شد اما برای بازنشسته‌ای چون من این رقم محقق نشده است.

هجدهم تیرماه، بعد از پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان توسط دولت به سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) درباره میزان افزایش حقوق ناشی از همسان‌سازی گفت: برای حداقل‌بگیرها حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان و برای غیرحداقل بگیران بعضا تا ۸۰۰ هزار تومان هم افزایش خواهیم داشت که به تناسب سنوات خدمت و وصولی فعلی‌شان تعیین می‌شود.

حال بازنشستگان با اشاره به همین وعده‌ها می‌گویند: برای برخی از مستمری‌بگیران ۴۰۰ هزار تومان هم افزایش اعمال نشده است؛ تکلیف بازنشستگان با کمتر ۳۰ سال سابقه چیست؟ چرا نمی‌گویند منظورشان بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه است و برای مستمری‌بگیران زیر ۳۰ سال، افزایش ناچیز خواهد بود؟

یک مستمری‌بگیر دیگر که زنی سرپرست خانوار است، از مراجعه حضوری خود به سازمان تامین اجتماعی خبر داده و می‌گوید: در آنجا جزئیات مساله را به من گفتند؛ من انتظار داشتم بسیار بیشتر از اینها به حقوق افزوده شود؛ تازه فهمیدم که افزایش متناسب‌سازی برای مستمری‌بگیران بسیار کم است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا