از هر دری سخنی

حزب کارگران مجارستان: ازاستقلا ل بلاروس حمایت می کنیم

م. چابکی: اکنون کشورهای پیشرو سرمایه داری در معرض بحران، میخواهند با تسخیر بازارهای جدید برای انحصار خود، زنده بمانند. کشورهای سرمایه داری به صنعت بلاروس، زمین و کشاورزی بلاروس که در حال حاضر متعلق به مردم است، نیاز دارند.

حزب کارگران مجارستان همبستگی خود را با مبارزات حزب کمونیست بلاروس برای دفاع از استقلال  که حاصل تلاش مردم از سال ۱۹۹۴ می باشد اعلام می دارد.

حزب کارگران مجارستان معتقد است که مردم  روسیه سفید – بلاروس این فرصت را داشته اند که در انتخابات آزاد و عادلانه تصمیم بگیرند که چه کسی باید بلاروس را رهبری کند.
حزب کارگران مجارستان تمام تلاشهای خارجی را برای مداخله در امور داخلی روسیه سفید محکوم می کند. ما اطمینان داریم همه این اقدامات به منظور نابودی استقلال بلاروس و تبدیل آن به کشوری مطابق  هدف های ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

مردم روسیه سفید به رهبری رئیس جمهورالکساندر لوکاشنکو اجازه فروش این کشوررا به سرمایه خارجی نداد.

اکنون کشورهای پیشرو سرمایه داری در معرض بحران، میخواهند با تسخیر بازارهای جدید برای انحصار خود، زنده بمانند. کشورهای سرمایه داری به صنعت بلاروس، زمین و کشاورزی بلاروس که در حال حاضر متعلق به مردم است، نیاز دارند.

ما کمونیست های مجارستانی از تجربه غم انگیز “اصلاحات” سرمایه داری برای کارگران مجارستان اطلاع داریم. وتنها راه نجات کارگران دور ساختن  “اصلاحات” سرمایه داری است. ما آرزو می کنیم که مردم و کمونیست های بلاروس ازکشوری مستقل برای ادامه زندگی خود دفاع کنند.

ما احزاب کمونیست اروپا را فرامی خوانیم  که به سیاست اتحادیه اروپا “نه” بگویند.

هیئت رئیسه حزب کارگران مجارستان

بوداپست، ۱۶ اوت ۲۰۲۰

م. چابکی  ۲۸مرداد۱۳۹۹ برابر با ۱۸ /۰۸/۲۰۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا