بین‌المللی

قتل یک شهروند سیاه‌پوست دیگر به دست پلیس آمریکا

پلیس آمریکا در حادثه جدیدی که خشم و اتهامات گسترده‌ای را علیه نیروهای امنیتی به دلیل ظلم علیه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به دنبال داشت، یک شهروند سیاه‌پوست را به قتل رساند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، پلیس آمریکا با اقدام خشونت‌بار و منزجر کننده‌ دیگری یک شهروند سیاه‌پوست را به قتل رساند.

پلیس اعلام کرد فرد کشته شده، شهروندی سیاه‌پوست به نام «تروارد بلرن»، ۳۱ ساله است و این حادثه جمعه شب در شهر لافایت در ایالت لوئیزیانا هنگام تلاش برای دستگیری وی رخ داده است.

پلیس در ادامه افزود که تیمی از اعضای آن عصر روز جمعه در یک فروشگاه کوچک در شهر لافایت به دلیل ناآرامی‌های ناشی از حمله یک شخص با چاقو حاضر شدند.

در این بیانیه آمده است: «پلیس، بلرن را در پارکینگ فروشگاه پیدا و تلاش کرد وی را بازداشت کند، اما گریخت و  پلیس او را تعقیب و از شوک‌هایی استفاده کرد که ناکارآمد بودند و هنگام تلاش این فرد برای ورود به فروشگاه به سمت وی تیراندازی شد و سپس به بیمارستان منتقل شد که درگذشت.»

پلیس با اشاره به اینکه هیچ کدام از اعضای آن زخمی نشده‌اند، بدون ارائه جزئیات بیشتر در این زمینه گفت که در حال تحقیق در مورد این حادثه هستند.

فایل‌های ویدیویی از قتل بلرین در رسانه های اجتماعی پخش شد و دست کم شش پلیس در اطراف این مرد ظاهر شدند و حدود ۱۰ بار به او تیراندازی کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا