گوناگون

سیل در افغانستان ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت

مقام‌های دولتی ولایت “پروان” در شمال افغانستان اعلام کردند که در نتیجه جاری شدن سیل در مناطقی از این کشور دست‌کم ۳۸ تن کشته و ۷۷ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش ایسنا، وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان امروز (چهارشنبه) گفت: ده‌ها منزل مسکونی نیز در اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیل در “چاریکار”، مرکز این ولایت تخریب شده‌اند.

به گفته شهکار بارندگی و سیل حدود ساعت ۲ بامداد امروز در چاریکار شدت گرفته است.

براساس گزارش های انتشار یافته،سخنگوی والی پروان اوضاع فعلی مرکز این ولایت را “بحرانی” خوانده و تاکید کرد که تعداد زیادی از افراد در حال حاضر زیر آوار گرفتار مانده‌اند.

در همین حال مقامات افغانستان از جاری شدن سیل در ولایت‌های پروان، کاپیسا، پنجشیر، میدان وردک، لوگر، پکتیا، پکتیکا، نورستان و ننگرهار خبر داده‌اند.

سیل افزون بر تلفات، خسارات مالی زیادی را نیز در این ولایت‌ها برجا گذاشته است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادثِ افغانستان در بیانیه‌ای تاکید کرد این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش شمار تلفات و خسارات ناشی از بارندگی و سیل وجود دارد.

به گفته این وزارتخانه، تیم‌های بهداشتی و ماشین‌آلات جهت پاکسازی مسیر و نجات مردم به مرکز ولایت پروان اعزام شده‌اند.

در همین حال اداره هواشناسی افغانستان نیز شب گذشته نسبت به احتمال وقوع بارندگی نسبتا شدید و جاری شدن سیل در کابل، کنر، نورستان، بدخشان، پنجشیر، کاپیسا، پروان، لغمان، ننگرهار، لوگر، خوست، پکتیکا و پکتیا هشدار داده است.

افغانستان به دلیل اقلیم ویژه‌ای که دارد کشوری سیل‌خیز به حساب می‌آید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا