گوناگون

استقبال اتحادیه‌ اروپا از توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از استقبال بروکسل از توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «هلگا اشمیت» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در واکنش به بیانیه مشترک ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پیامی توئیتری نوشت: خبری خوب از تهران در خصوص همکاری میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی.

دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص اعلام کرد: اتحادیه اروپا به نقش غیرجانبدارانه و منصفانه آژانس اعتماد دارد. همزمان، ما به تلاشمان برای حفظ برجام در جلسه هفته آینده کمیسیون مشترک ادامه می‌دهیم. من از طرف جوزپ بورل ریاست این جلسه را به عهده خواهم داشت.

این در حالیست که «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز ساعاتی پیش در واکنش به بیانیه مشترک ایران و آژانس در پیامی توئیتری نوشت: پیشرفتی واقعی. سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، رافائل گروسی به توافقی بسیار مهم در زمینه دو سایت مشخص‌شده توسط آژانس منجر شد. این گواه دیگری است که نشان می‌دهد گفتگو سازنده تر از فشار است. تبریک به هر دو طرف.

گفتنی است، جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز و در پایان سفر دو روزه «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات کشورمان، بیانیه مشترکی صادر کردند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا