دیدگاه‌ها

 حزب کمونیست یونان: دخالت در امور داخلی بلاروس رامحکوم می کنیم

م. چابکی: حزب کمونیست یونان تحریکات درامور داخلی روسیه سفید را محکوم، و همبستگی خود را با حزب کمونیست کارگری بلاروس ابراز می دارد کمونیست های یونان اطمینان دارند که کارگران می توانند و باید مبارزات مستقل خود را براساس منافع طبقاتی با دفع مداخله خارجی ترتیب دهند  تا سبب رضایتمندی آنان شود.

 امروز«روزنامه پراودا» در شماره ۷۵(۳۱۰۰۷) ۲۵- ۲۶ اوت ۲۰۲۰ به نقل از بیانیه حزب کمونیست یونان مبنی براینکه وقایع  روسیه سفید با دخالت اتحادیه اروپا، ناتو و ایالات متحده آمریکا و تلاش برای بدست گرفتن کنترل این کشور می باشد انتشار یافت.

وقایع بلاروس  با مداخله اتحادیه اروپا، ناتو و ایالات متحده  که  نتیجه رقابت سخت این کشورها با روسیه برای کنترل بازاروبدست گیری مواد اولیه و شبکه حمل و نقل  همچنین گسترش حوزه  ژئوپلیتیکی دراروپای شرقی و بطور کلی درمنطقه اوراسیا است.

این مضحکه به عنوان پیش درآمد مداخله اتحادیه اروپا و ایالات متحده، ظاهراً برای”آزادی” و “دموکراسی” است که  لهستان و کشورهای بالتیک، که عضو اتحادیه اروپا هستند “بسیج” شده اند. نقض آشکار حقوق دمکراتیک علیه روزنامه های مخالف، زندانی کردن کمونیست ها، محدود کردن فعالیت آنان حتی ممنوع کردن احزاب کمونیست نشانه های “دمکراسی” و “ازاد” انان است که می توان خاطر نشان ساخت.

از دیدگاه حزب کمونیست یونان زحمتکشان  روسیه سفید  نمی توانند و نباید با بی تفاوتی  “دوری از سیاست” پیروی کنند.

حزب کمونیست یونان تحریکات درامور داخلی روسیه سفید را محکوم، و همبستگی خود را با حزب کمونیست کارگری بلاروس ابراز می دارد کمونیست های یونان اطمینان دارند که کارگران می توانند و باید مبارزات مستقل خود را براساس منافع طبقاتی با دفع مداخله خارجی ترتیب دهند  تا سبب رضایتمندی آنان شود. جهان سرمایه داری امروز به بن بست رسیده نیاز مردم برای توسعه و هموار ساختن راه  تنها جایگزینش سوسیالیسم است.

برگرفته از روزنامه پراودا

م. چابکی:  ۵شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۲۶.۰۸.۲۰۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا