گوناگون

وزارت دادگستری آمریکا از توقیف وبسایت سه شرکت ایرانی خبر داد

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه با صدور یک بیانیه اعلام کرد که این کشور وبسایت رسمی سه شرکت ایرانی فعال در حوزه انتقال محموله های سوخت به ونزوئلا را توقیف کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای از توقیف وبسایت رسمی سه شرکت ایرانی که گفته می‌شود در انتقال محموله‌های سوخت به کشور ونزوئلا فعال هستند، خبر داد.

در این بیانیه آمده است: «وزارت دادگستری [ایالات متحده] امروز اعلام کرد که وبسایت مورد استفاده سه شرکت ایرانی به نامهای: [شرکت] مبین اینترنشنال (Mobin International)، صحار فیول (Sohar Fuel)، و عمان فیول (Oman Fuel) را توقیف کرده است».

بنا به ادعای این بیانیه، سه شرکت مذکور محموله‌های سوخت چند میلیون دلاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ونزوئلا منتقل می‌کنند.

این بیانیه در ادامه اعلام می‌کند که هر سه وبسایت این شرکتها هم اکنون تصویری از پرچم آمریکا را نشان می‌دهند و اینکه دامنه این وبسایتها توقیف شده و تحت کنترل دولت آمریکا قرار دارد.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین با صدور بیانیه ای جداگانه اعلام کرد که چهار تبعه ایرانی و اندونزیایی را به ۱۶ فقره جرم در ارتباط با صادرات قطعات هواپیما به ایران متهم کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا