گوناگون

باران شدید دست‌کم ۵۰۰ میلیارد تومان به شالیزارهای گیلان خسارت وارد کرد

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده رشت در مجلس، گفت که براساس برآوردهای حداقلی ستاد بحران وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان استانی، بارش شدید باران در روزهای گذشته حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به شالیزارهای گیلان خسارت وارد کرده است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، افزود خسارتی که به شالیکاران گیلانی بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل وارد شد را بسیار زیاد عنوان کرد و افزود که برخی از شالیزارهای گیلان بیش از ۹۰ درصد و برخی هم حدود ۵۰ درصد خسارت دیدند و به بیان دیگر امسال به بیش از یک دوم اراضی برنجکاری زیر کشت گیلان آسیب وارد شد.

کوچکی‌نژاد با ابراز تردید نسبت به پرداخت خسارات گسترده‌ وارد شده به برنجکاران گیلانی از سوی دولت، افزود که وقتی بارندگی در فصل برداشت برنج در گیلان حادث شد هزینه‌های کارگری به شدت افزایش پیدا کرد و حتی به چند برابر رسید که پرداخت آن برای شالیکار گیلانی بسیار سخت و دشوار بود.

این نماینده مجلس ضمن اشاره به مکاتباتی که در هفته‌های گذشته با وزیر جهاد کشاورزی در مورد مشکلات برنج‌کاران خسارت‌دیده گیلانی داشته است، گفت که ستاد بحران و معاونت برنامه و بودجه کشور باید منابع لازم برای پرداخت خسارت به شالیکاران را تأمین کنند زیرا اگر این امر به تأخیر بیافتد احتمال اینکه فراموش شود زیاد است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا