گوناگون

یک میلیون آمریکایی دیگر این هفته بیکار شدند

تعداد آمریکایی‌هایی که این هفته برای اولین بار درخواست حقوق بیکاری خود را ثبت کردند بیش از ۱ میلیون نفر شد. این بیست و دومین هفته است که تعداد بیکاران از ۱ میلیون نفر بیشتر می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، تعداد آمریکایی‌هایی که این هفته برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کردند بیش از ۱ میلیون نفر شد. این بیست و دومین هفته در ۲۳ هفته اخیر است که تعداد بیکاران جدید هفتگی از ۱ میلیون نفر فراتر می‌رود.

گزارش جدید نشان داد که تعداد بیکاران جدید این هفته آمریکا چند نفر بیشتر از ۱ میلیون نفر شده است. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی کرده بودند که تعداد بیکاران جدید این هفته دقیقاً ۱ میلیون نفر شود. این در حالی است که هفته گذشته هم ۱.۱۰۴ میلیون آمریکایی درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کرده بودند.

دو هفته پیش در هفته منتهی به ۸ آگوست تعداد بیکاران جدید هفتگی برای اولین بار پس از ۲۱ هفته از یک میلیون نفر کمتر شده بود و به ۹۷۱٫۰۰۰ نفر رسیده بود.

از زمان آغاز پاندمی کرونا تعداد کل درخواست‌های حمایت از بیکاران به بیش از ۵۸ میلیون نفر رسیده است.

بلافاصله پس از انتشار این گزارش شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان به پایین‌ترین سطح چند روز اخیر خود رسید و ۹۲.۵ واحدی شد. در همین زمان یورو ۰.۲ درصد در برابر دلار جهش کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا