اجتماعی

بازی مرگبار حسنا زیر آوار فقر

دختر ۱۱ ساله اهل دهستان شهرستان بندرعباس شمیل در هنگام تاب بازی در چهارچوب خانه گلی و فرسوده جان خود را از دست داد. عمر کوتاه حسنا در ظهر سه شنبه گذشته بر اثر فرو ریختن سقف و ستون گلی و بلوکی به پایان رسید.

حادثه ۲۴ – چهارم شهریورماه است و صدای شادی و خنده کودکانه مانند هرروز محوطه خانه خشتی و قدیمی را فرا گرفته بود ، اعضای خانه هر کدام مشغول کاری بودند، حسنا به همراه امیر علی برادر ۴ ساله و دختر خاله هایش مشغول بازی و دویدن در حیاط بودند که تصمیم گرفتند به طرف تاب بسته شده در ستون های ورودی خانه بروند . دقایقی گذشت با هر حرکت تاب ، سقف چندلی خانه که با هر لرزشی در حال ریزش بود، تکانی می خورد و گاها تله ای از خاک فرو می ریخت اما کودکان تمام حواسشان به بازی بود و به اطراف بی توجه.

ریزش آوار

ساعت حدود ۱۱ ظهر بود که ناگهان اعضای خانه صدای وحشتناک فرو ریختن بلوک ها و… به گوششان رسید سراسیمه خودشان را به بچه ها رسانند. انگار زلزله شده بود .بلوک و چوبها هر کدام در جایی افتاده بود و بچه ها وحشت زده از درد به خود می نالیدند.همسایه ها به کمک آمده بودند حسنا حالش بد بود و دیگر کودکان به طور سطحی زخمی شده بودند.زن جوان که دچار شوک شده بود نمی دانست چطوری این خبر را به خواهرش بدهد که دخترش در زیر آوار مانده است.

خونریزی داخلی و مرگ

یکی از همسایگان در گفت و گو با صبح ساحل با اشاره به اینکه دختر بچه بر اثر ضربات سنگ و بلوک بر روی بدنش دچار خونریزی داخلی شده بود افزود: حسنا و امیر علی نزد مادرشان در دهستان شمیل هستند ، مادر آن روز برای انجام کاری به بندرعباس آمده بود و آنها نزد خاله شان بودند که این اتفاق افتاد. وی ادامه داد: درلحظه فرو ریختن سقف ساخته شده از چوب چندل و ستون گلی و بلوکی چون حسنا بر روی تاب نشسته بود ،بیشتر بلوک ها بر روی بدن وی افتاد و این دختربچه دچارخونریزی داخلی شد. این جوان گفت : بچه ها به درمانگاه دهستان منتقل شدند ولی دکترکه در اجرای طرحی در روستاهای اطراف رفته بود در محل حضور نداشت به همین علت خانواده ،امیر علی به همراه دختر بچه ها را به بیمارستان رودان انتقال دادند ولی حسنا به علت وخامت حال با آمبولانس راهی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس شد. وی با بیان اینکه این دختر بچه در مسیر راه جان سپرد اضافه کرد: خاله و مادربزرگ حسنا در همین منزل سکونت دارند، این خانه فرسوده است حتی چند بارسقف آن ریزش کرده بود ولی این خانواده توان ترمیم و بازسازی آن را ندارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا