زنان

روزشمار اعتصاب

نسرین در بیستمین و یکمین روز اعتصاب غذا برای آزادی زندانیان سیاسی دچار عوارض جسمانی گوارشی ، سرگیجه و نوسان قند خون ،…است. در همین خصوص مادران پارک لاله و بسیاری دیگر درخواست پایان اعتصاب غذا ا.ز او دارند… استمداد توید افکاری از مردم برای جلوگیری از اعدام….

نسرین ستوده در‌ / بیستمین و یکمین / روز اعتصاب ‌غذا: سابقهٔ بیهوشی در دومین روز از اعتصاب، سابقهٔ انتقال به بهداری بر اثر وخامت حال در نهمین روز اعتصاب، دچار عوارض گوارشی‌، ضعف مفرط جسمانی در ناحیهٔ پا(احتمال اُفتادن بر زمین)، سرگیجه، نوسان فشار و قند خون، تهوع و ناتوانی در مصرف مایعات و قند(همانند اعتصاب غذای خشک) | هدف: آزادی زندانیان سیاسی-عقیدتی-مدنی در بحران کرونا

● جعفر عظیم‌زاده در / پانزدهمین / روز اعتصاب غذا: مبتلا به کرونا، دارای بیماری‌های زمینه‌ای ازجمله نارسایی قلبی و کلیوی، دچار ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن، سردرد، مشکلات گوارشی، نوسان فشارخون، تغییر رنگ چهره و سردی بدن | هدف: اعتراض به فریب وی و انتقال ناگهانی از زندان اوین به زندان رجائی شهر کرج به بهانهٔ انتقال به بیمارستان طالقانی جهت پیگیری و درمان وضعیت قلب و ریه و سرگردانی خانواده‌اش در اثر این دسیسه، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا در زندان و پنهانکاری مسئولان قضائی و سازمان زندان‌ها دربارهٔ وضعیت شیوع کرونا در زندان‌ها

● زرتشت احمدی‌راغب در / هفتاد و هشتمین / روز اعتصاب غذا: دارای وضعیتی وخیم و اورژانسی، سابقهٔ انتقال به بهداری بعلت خونریزی روده، انتقال به بهداری بعلت سرماخوردگی شدید ناشی از ضعف مفرط جسمانی، محرومیت از خدمات پزشکی تخصصی علارغم تشخیص زخم معده و خونریزی و چسبندگی روده توسط پزشک بهداری و تجویز جراحی در مرکز پزشکی خارج از زندان (جانش‌ در خطر است) | هدف: تجدید‌نظر‌خواهی در پروندهٔ شخصی و اعتراض به روند قضائی نا‌عادلانه

● نوید افکاری: “فهمیدم دنبال یه گردن برای طنابشون می‌گردن” ●

● نوید افکاری:عمرم روی دشک کشتی گذشت و اگه یه چیزی ازش یاد گرفته باشم،‌ همین بحثه که زیر بار ظلم و دروغ نرم.
از زیر فشار انفرادی و زیرزمین و شکنجه‌ها که خلاص شدم، پام که رسید به زندان، فوراً به مراجع مختلف قضایی نامه نوشتم و شکایت کردم و داد زدم، که من قاتل جانی نیستم.
درخواست دادم ببرنم پزشکی قانونی با گزارش پزشکی قانونی و شاهد عینی و مدارک‌ دیگه ثابت شد که شکنجه شدم. هرچی هم لایحه نوشتم که اقرارم زیر شکنجه بوده و یه دلیل و مدرک توی این پروندهٔ لعنتی نیست که بگه که ما گناهکاریم، امّا نخواستن صدامونو بشنون؛ “فهمیدم دنبال یه گردن برا طنابشون می‌گردن” !

– وحید افکاری

#نوید_را_نکشید
#اعدام_نکنید

● درخواست ‌مادران پارک لاله ایران از نسرین ستوده برای پایان اعتصاب غذا ●

● مادران پارک لاله:ایران ما نابسامان است؛ به تنگ آمده است؛ فریاد دارد.؛ هر روز این فریاد از گلویی بر می آید.؛ زمانی در اعتراضات خیابانی همچون دی ماه ۹۶، آبان ۹۸ و اعتراض به منفجر کردن هواپیمای مسافربری و در بقیه ایام سال از گلوی فعالین جامعه مدنی و صنفی و سیاسی اعم از زنان، دانشجویان، کارگران و سایر شهروندان خسته از ظلم، خفقان، بی عدالتی، فساد و…
حاکمیت در حالی که هر باجی به خارجیانی چون روسیه و چین می دهد تا فقط یک رأی را در سازمان‌های بین‌المللی به دست آورد، سیاست مشت آهنین را مانند تمام ۴۱ سال گذشته در داخل کشور ادامه می‌دهد.
جواب نیروهای امنیتی و قضائی حاکمیت، دستگیری معترضین، زندان و احکام سنگین و سنگین تر و حتی اعدام مخالفان با پرونده‌سازی‌های واهی است.
اما هر روز وسعت و صدای اعتراضات بلندتر می‌گردد. صاحبان قدرت در اوج ناتوانی به ترفندهای کثیف‌تر متوسل می‌شوند. مدتهاست که به پرونده‌سازی برای اعضای خانواده بازداشتی‌ها روی‌آورده تا فعالین را هر چه بیشتر تحت فشار قرار دهند.
در یکی از تازه‌ترین این اقدامات پرونده‌سازی و بازداشت مهراوه خندان، دختر بیست سالهٔ بانو نسرین ستوده است که برای فشار بیشتر به این وکیل و مادر شجاع صورت گرفته و در اعتراض به این عمل غیر بشری حاکمیت، مادر به ناچار، جان خود را به مخاطره انداخته و به اعتصاب غذا متوسل شده است. تا از تنها راه باقی‌مانده برایش، اعتراض خود را نمایان کند.
ما ضمن محکوم کردن این روش نفرت‌انگیز و ضد‌انسانی حاکمیت و دستگاه قضائی، از این بانوی ارزشمند می‌خواهیم تا از جان عزیز خود مراقبت نموده و به اعتصاب غذا پایان دهد، چرا که بر این باوریم ایران دردمند برای ایستادن و پایداری به تک تک فرزندان غیرتمند و متعهد خود سخت نیازمند می باشد.

مادران پارک لاله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا