ورزشی

نامه تهدید‌آمیز فیفا به  فدراسیون فوتبال ایران؛ واکنش مبهم فدراسیون 

ساعاتی پس از انتشار خبر ارسال نامه‌ای تهدید‌آمیز از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران، این فدراسیون در سایت خود به آن و واکنش نشان داد و ضمن تایید دریافت نامه، پاسخی مبهم به آن داد. در واکنش فدراسیون آمده است: «فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران با تایید دریافت نامه مشترک فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید می کند همچون گذشته و همیشه ضمن احترام به قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، خود را مقید و ملتزم به رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می داند.»…

پیشتر فیفا در نامه‌ای رسمی، فدراسیون فوتبال ایران را به خاطر “دخالت‌نهادهای غیرفوتبالی در پرونده شکایت ویلموتس” به تعلیق تهدید کرده بود.

اعضای فدراسیون فوتبال ایران در ارتباط با پرونده شکایت ۶ میلیون یورویی مارک ویلموتس، سرمربی پیشین تیم ملی ایران به دادستانی فراخوانده شده‌اند. فیفا در نامه خود خواستار توضیح در باره دخالت دولت و سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه شده و تا دوم سپتامبر برای شفاف شدن موضوع مهلت داده است.

این نامه اساسنامه فیفا را یادآوری می‌کند که تهدیدهای قانونی یا مرعوب کردن افراد با استفاده از قدرت را منع کرده و دخالت در امور کاری فدراسیون‌ها می‌داند. طبق بند یک ماده ۱۲ و ماده ۱۹ فیفا، اعضای فدراسیون جهانی فوتبال باید مسائل و مشکلات خود را مستقلا حل کنند و نباید موضوع را به فرد ثالث ارجاع دهند. تخلف در این زمینه می‌تواند به اعمال جریمه و از جمله تعلیق فدراسیون خاطی منجر شود.

نامه فیفا به مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران نوشته شده است.

بالاترین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا