گوناگون

فرزند مهدی کروبی از «گشایش» در وضعیت حصر پدرش و دیدار او با چند تن از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب خبر داد

محمدحسین کروبی فرزند مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز سه‌شنبه ۱۱ شهریور اعلام کرد شرایط حصر پدرش به شرایط پیش از انتشار بیانه او درباره سقوط هواپیمای اوکراینی برگشته است….

مهدی کروبی در واکنش به اعتراف ستاد کل نیروهای مسلح به اینکه سپاه به هواپیمای اوکراینی شلیک کرده، نامه‌ای سرگشاده خطاب به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نوشته و به او گفته بود که فاقد شرط تدبیر، شجاعت، مدیریت و قدرت کافى براى رهبرى‌ست. نهادهای امنیتی پس از انتشار این بیانه محمد حسین کروبی را دستگیر کردند و علاوه بر بازگرداندن تمام محدودیت‌ها، اجازه ملاقات با فرزندان را نیز به هفته‌ای یک‌بار محدود کردند. محمدحسین کروبی اما امروز گفت :«خانواده هر زمان که بخواهد می‌تواند به منزل ایشان برود رفت و آمد داشته باشد، همچنین چند جلسه است که اشخاصی که خود آقای کروبی موافق دیدار با آنها هستند با هماهنگی نهادهای امنیتی هر ۱۵ روز یکبار در منزل یکی از دوستان با ایشان ملاقات انجام می‌شود.»

به گفته فرزند مهدی کروبی، او شامگاه دوشنبه ۱۰ شهریور در منزل قدرت‌الله علیخانی، از اعضای مجمع روحانیون مبارز با جمعی از اعضای این مجمع و همچنین چند تن از اعضای حزب‌ اعتماد ملی ملاقات کرده است. محمد حسین کروبی اجازه نهادهای امنیتی به این ملاقات‌ها را گشایش در حصر خواند و گفت : «چون حصر بسیارطولانی شده، نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند که این گشایش‌ها انجام شود.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا