اجتماعی

مشکل جدی فاضلاب برای مردم شهر سرابله

عضو شورای شهر سرابله در استان ایلام گفت: ساکنین بخش هایی از شهر که هنوز مجهز به سیستم فاضلاب نشده و زیرساخت‌های لازم را ندارد با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

کیومرث گراوند در گفت و گو با ایلنا، در مورد مشکل فاضلاب شهر سرابله گفت: شرکت آبفا از حدود ۴ سال قبل برای راه اندازی سیستم فاضلاب اقدام کرده است. با توجه به پستی و بلندی های سطح شهر بخش‌هایی مجهز به سیستم فاضلاب شده اما بخش اعظمی از کار مانده که نیاز به سیستم پمپاژ دارد.

وی افزود: برای احداث پمپاژ نیاز به زمین است که البته خریداری شده ولی نصب دستگاه پمپاژ نیاز به تامین اعتبار ۲ و نیم میلیارد تومانی دارد.

عضو شورای شهر سرابله ادامه داد: بخش هایی از شهر که هنوز مجهز به سیستم فاضلاب نشده هنوز حتی زیرساخت های لازم نیز انجام نشده است و شهروندان از این شرایط بسیار ناراضی اند. سیستم فاضلاب این شهروندان خانگی است و با گرفتن چاه فاضلاب مجبوراند ماهی بیش از ۳۰۰ هزار تومان برای تخلیه آن هزینه کنند.

وی عنوان کرد: بزرگترین مشکل برای شهروندان شیوه دفع فاضلاب‌ها و سرویس‌های بهداشتی به صورت سنتی و تخلیه چاه است. این روزها طرح فاضلاب شهری موجب مشکلات و دغدغه‌های زیادی برای شهروندان در شهرستان چرداول شهر سرابله شده است. باید گفت کار فاضلاب شهری هنوز با گذشت چند سال در این مناطق به خوبی پیش نرفته است.

در ادامه نیز مدیر روابط عمومی اداره کل آبفای استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر سرابله از سال ۹۶ شروع شده که این تصفیه خانه با ظرفیت ۵۷۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۲ هزار نفری طراحی شده است که از جمله تصفیه خانه‌های پیشرفته کشور از نظر فرآیندی است.

رشیدی افزود: با شروع بهره برداری، اتصال انشعابات فاضلاب آغاز شده است که در حال حاضر ۵۰ درصد شهر تحت پوشش شبکه فاضلاب است؛ توپوگرافی خاص منطقه و چند شیبه بودن، سبب شده که به ایستگاه‌های پمپاژ متعدد نیاز داشته باشیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا