حقوق بشر

جامعه بین‌المللی حقوق بشر: زندگی نسرین ستوده را نجات دهید

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر درباره نسرین ستوده ابراز نگرانی کرده‌اند. خانم ستوده از ۲۱ روز پیش به اعتصاب غذا دست زده و اکنون زندگی او در خطر جدی قرار گرفته است……

به گفته نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر جان نسرین ستوده، وکیل مدافع زندانی در ایران، پس از سه هفته اعتصاب غذا اکنون به خطر جدی افتاده است.

به گزارش دویچه وله، جامعه بین‌المللی حقوق بشر IGFM روز سه‌شنبه (اول سپتامبر) در فرانکفورت با استناد به اطلاعاتی از نزدیکان این زندانی سیاسی ایرانی، نسبت به زندگی وکیل برنده جایزه ساخاروف ابراز نگرانی عمیق کرد.

نسرین ستوده به تقاضای سایر زندانیان سیاسی و مدافعان حقوق بشر پاسخ منفی داده و همچنان به اعتصاب غذا ادامه می‌دهد.

گفته می‌شود که در روزهای گذشته حدود شش کیلو از وزن این وکیل ۵۷ ساله کاسته شده است.

خانم ستوده در اعتراض به شرایط غیرمنصفانه و غیرعادلانه زندانیان به رغم گسترش ویروس کرونا، در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

مارتین لسنتین، سخنگوی هیئت رئیسه جامعه بین‌‌المللی حقوق بشر با تأکید بر وضعیت جسمی خطرناک نسرین ستوده گفت: «از جامعه بین‌المللی تقاضا داریم که برای آزادی این مدافع دلیر حقوق زنان بر رژیم ایران فشار بیشتری وارد آورد».

در روزهای اخیر هزاران نفر در شبکه‌های اجتماعی آزادی نسرین ستوده را خواستار شدند. سازمان مدافعان حقوق بشر پشتیبانی خود را از چنین اقداماتی ابراز کرده است.

نسرین ستوده که پس از طرح اتهاماتی از جمله “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” در مجموع به ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد، از خرداد سال ۹۷ پشت میله‌های زندان است. بر اساس قانون مجازات اسلامی، ۱۲ سال از حکم زندان خانم ستوده قابل اجراست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا