جوانان

نماینده مجلس: مافیای کنکور در کشور جولان می‌دهد

همه‌ساله در آستانه برگزاری کنکور، جوانانی که باید در این آزمون شرکت کنند و خانواده های آنان دچار اضطراب و فشار روانی‌ای فراوان می‌شوند، زیرا موفقیت و یا عدم موفقیت در آزمون کنکور می‌تواند سرنوشت اغلب آنان را از این رو به آن رو کند. واقعیت امر این است که کنکور یک شیوه علمی و عادلانه برای محک زدن توان و آموخته های یک فرد نیست.در واقع هدف از برگزاری کنکور تخصیص صندلی های محدود دانشگاه ها بر اساس انداره گیری مهارت و سرعت عمل در پاسخ دادن به تست چهار جوابی است. اصولاً در کشور ما آموزش و پرورش شیوه خلاقانه تجزیه و تحلیل و پردازش دانش به هدف حل مسایل، فراتر از محتوی کتاب های درسی رسمی نه تنها تشویق نشده است بلکه عملاً به حاشیه رانده شده است…
علی بابایی‌کارنامی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: «آزمون کنکور سراسری سال جاری پایان یافت ولی ما شاهد آن هستیم که همچنان مافیای کنکور در کشور جولان می‌دهد.»

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد که مافیای کنکور با اعمال سلیقه و نظر به مراکز آموزشی و دانشگاهی در فرآیند برگزاری کنکور دخالت کرده و نیتی خاص را دنبال می‌کند.

علی بابایی‌کارنامی از رئیس مجلس خواسته است هر چه سریع‌تر طرح دو فوریتی درباره نابودی مافیای کنکور تصویب شود.

مافیای کنکور یکی از قدرتمندترین و بانفوذترین مافیا در کشورما‌ست. این مافیا چنان قدرتی به‌هم زده است که از فروش سئوال‌‌های کنکور هم ترسی به‌خود راه نمی‌دهد. اغلب قبل از برگزاری کنکور،ماجرای سئوال‌‌های لو رفته از راه‌های مختلف، و همراه آن‌ها نام چند نفر از فروشندگان نیز رسانه‌ای می شود. یکی از جنجالی‌ترین ماجراهای سئوال‌‌های تشکیل پرونده برای محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی‌نژاد، در این زمینه بود که به‌رغم ورود دستگاه قضا به موضوع، مراتب مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار نگرفت و زمینه بروز فساد همچنان باقی ماند و دامنه آن گسترده‌تر نیز شد. اقدام‌های نمایشی از سوی مسئولان رژیم برای انحراف اذهان عمومی کارساز نمی‌افتند و تنها صورت مسئله تغییر می‌یابد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا