اخبار

رژیم “ولایت فقیه” توانایی تامین کالاهای سلامت ایران را ندارد

بر اثر گسترش ویروس کرونا زندگی، امنیت شغلی، و سلامت طبقه کارگر و زحمتکشان میهن ما با تهدیدی بسیار خطرناک روبرو شده است. با گسترش ویروس کرونا در اثر ناکارآمدی و خیانت سران و مسئولان حکومت جمهوری اسلامی، میهن ما در وضعیتی خطیر و بسیار نگران‌کننده قرار گرفته است. ازاین‌روی، راهبرد سران رژیم و رئیس آنان یعنی ولی‌فقیه انجام مانورهایی فریبکارانه و عوام‌فریبانه به هدف پشت سر گذاشتن این دوره بدون برانگیختن خشم و نارضایتی انباشته‌شده در مردم به ویژه تهیدستان شهر و روستا است…..

سخنگوی وزارت بهداشت دولت حسن روحانی، آخرین آمار  کرونا در کشور را اعلام کرد. به گفته سیما سادات لاری، از دیروز تا امروز (۱۳ شهریور) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۹۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۶۳ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر رسید
هم‌چنین در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا کنون ۳۲۸ هزار و ۵۹۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند اما ۳۷۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او در مورد وضعیت استان‌های کشور از نظر شدت شیوع بیماری کووید۱۹ نیز گفت: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

علوم پزشکی مازندران: وضعیت مازندران در مقابل کرونا شکننده است

سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران پنجشنبه ۱۳ شهریور طی سخنانی در مراسم معارفه سرپرست معاونت بهداشتی این دانشگاه اعلام کرد که استان مازندران از نظر همه‌گیری ویروس کرونا «وضع شکننده‌ای» دارد. استان‌های مازندران و گیلان جزو استان‌های قرمز ایران‌اند. در ایام محرم این دو استان به رغم هشدارهای مکرر وزارت بهداشت از مقاصد گردشگری بودند. برگزاری مراسم عزاداری محرم و همینطور کنکور سراسری هم به بحران دامن زد. سید عباس موسوی در ادامه سخنانش یادآوری کرد: «برای کاهش ابتلای افراد به این بیماری (کووید-۱۹) باید از تجمعات و مسافرت‌های غیر ضروری جلوگیری شود.»

تعداد فوتی‌های کرونا در البرز به ۹۵۷ نفر رسید

ایسنا/البرز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۹۵۷ نفر رسید.

دکتر محمد فتحی روز پنجشنبه ۱۳ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: از دیروز تا امروز ۱۳ شهریور ۵۴ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل ( قطعی ، محتمل و مشکوک ) از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز ۱۵ هزار و ۵۷۰ نفر بوده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۵۶ نفر مورد قطعی مثبت و بستری بوده‌اند.

فتحی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۳۹۰ نفر شامل موارد ( قطعی ، محتمل و مشکوک ) در مراکز درمانی بستری هستند افزود: از این تعداد ۱۵۵ نفر بیمار قطعی کووید ۱۹ هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: در ۲۴ساعت گذشته تعداد ۳۷۳ نفر سرپایی به مراکز درمانی و بهداشتی استان با علائم مشکوک مراجعه کرده اند که ۵۴ مورد در بیمارستان ها بستری شده اند .

فتحی با اشاره به اینکه تعداد ۸۶ بیمار بستری شده جوان و پایین تر از سن ۵۰ هستند تصریح کرد: تعداد بیماران بستری شده بد حال در ۲۴ ساعته گذشته به ۱۰۱ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۹۵۷ نفر رسید.

فتحی در پایان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۴هزار و ۲۰۶ نفر از مراکز درمانی ترخیص و خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا