بین‌المللی

بدترین عملکرد آمریکا و انگلیس در پاندمی کرونا / بالاترین سطح کسری تجاری آمریکا

بر اساس یک نظرسنجی آمریکا و انگلیس، ضعیف ترین مدیریت را در پاندمی کرونا داشتند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛  تنها ۴۶ درصد بریتانیایی‌ها و ۴۷ درصد آمریکایی‌ها فکر می‌کنند دولت‌شان به خوبی از پس بیماری کرونا برآمده، که این ارقام بسیار کمتر از دانمارک با رقم ۹۵ درصد است. این دو، تنها کشوری هستند که اقلیت مردم‌شان گفته‌اند دولت کارش را خوب انجام داده است.

آمریکا در پایین‌ترین رتبه قرار گرفت و تنها  ۱۸ درصد مردم گفته بودند کشورشان بعد از بیماری کووید ۱۹، از قبل متحدتر است.

این مقدار، ۲۱ درصد امتیاز پایین‌تر از کشور بعدی با پایین‌ترین رتبه است. آلمان و فرانسه دارای دومین و سومین رتبه از نظر پایین‌ترین امتیاز برای حس اتحاد هستند، جایی که ۳۹ درصد پاسخ‌دهندگان گفته بودند کشورشان از قبل اتحاد بیشتری دارد.

آمریکا تقریباً ۶ میلیون مورد ابتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۱۸۰ هزار مرگ ناشی از این بیماری گزارش کرده است که این ارقام به ترتیب نزدیک به یک چهارم و بیش از یک پنجم آمارهای جهانی مربوط هستند.

این آمارها از مرکز تحقیقاتی پیو منتشر شده که با ۱۴ هزار و ۲۷۶ بزرگ‌سال از ۱۴ اقتصاد پیشرفته از طریق تلفن و طی تاریخ‌های ۱۰ ژوئن تا ۳ اوت (۲۱ خرداد تا ۱۳ مرداد)، مصاحبه کرده است.

کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح خود رسید

ضربه دیگری به وجهه اقتصادی ترامپ وارد شد؛ گزارش جدید وزارت تجارت آمریکا نشان می‌دهد که کسری تجاری ماهانه آمریکا در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ۲۰۰۸تا کنون رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، گزارش جدید وزارت تجارت آمریکا نشان می‌دهد که کسری تجاری ماهانه آمریکا در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ۲۰۰۸ تا کنون رسیده است که این ضربه دیگری به وجهه ترامپ وارد می‌کند که در کمپین انتخاباتتی ۲۰۱۶ خود وعده داده بود صادرات آمریکا از واردات این کشور بیشتر خواهد شد.

طبق داده‌های دولت آمریکا، کسری تجاری کالا و خدمات ایالات‌متحده در ماه جولای ۱۸.۹ درصد نسبت به ماه قبل جهش کرد و به ۶۳.۶ میلیارد دلار رسید که این بالاترین سطح از جولای ۲۰۰۸ تا کنون است. کسری تجاری این ماه به رکورد کسری تجاری آمریکا در کل تاریخ تجارت این کشور که ۸۰.۹ میلیارد دلار است، نزدیک‌تر شده است.

در کل تجارت بین‌الملل آمریکا در این ماه افزایش داشته است که این نشان می‌دهد اقتصاد جهان در حال ریکاوری از بحران کرونا است. صادرات آمریکا در این ماه بیش از ۸ درصد جهش کرد در حالی که واردات با جهشی ۱۰.۹ درصدی روبرو شد. با این حال تجارت کل آمریکا در این ماه همچنان از سطح قبل از پاندمی کرونا پایین‌تر باقی مانده است.

گزارش جدید همچنین نشان می‌دهد که بر خلاف وعده ترامپ، کسری تجاری آمریکا با چین هم افزایش یافته است. در سه ماهه دوم امسال کسری تجاری آمریکا با چین ۲۱.۴ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۷۵.۸ میلیارد دلار رسیده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا