گوناگون

درخواست سازمان نظام پزشکی: جلوی بازگشایی مدارس را بگیرید

یک سوال مهم! شما که دستور دادید مدارس بازگشایی شود؛ آیا نسبت به افزایش تعداد نیروهای خدماتی مدرسه به جهت ضدعفونی کردن محیط آموزشی و تهیه مواد ضدعفونی کننده برای تمام سال تحصیلی دستوری داده‌اید؟

مستقل: آقای وزیر از اوایل شهریور شاهد تصمیمات و بخشنامه‌های شما در مورد بازگشایی مدارس بودم که هر کدام دیگری را نقض می‌کرد و به همین علت تصمیم گرفتم این نامه را برایتان بنویسم شاید در آخرین نظر خود مبنی بر بازگشایی حضوری مدارس در همه مناطق (قرمز، زرد و سفید) تجدید نظر کنید.

آقای وزیر! نمی‌دانم از آخرین بار که در یک مدرسه حضور داشته‌اید (نه به عنوان وزیر) چه مدت گذشته ولی فکر می‌کنم باید زمان زیادی باشد چون فراموش کرده‌اید تصمیمات یکباره و هیجانی جز القای استرس ره‌ آوردی برای دانش‌آموز و اولیا ندارد.

آقای وزیر! اینکه از اولیا می‌خواهید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی با مراکز آموزشی همکاری کنند بسیار جای تقدیر دارد، اما مگر شما در فرصت تعطیلات تابستان به آموزش آن پرداخته‌اید که الان انتظار دارید اولیا به یادآوری آن‌ها برای فرزندانشان بپردازند؟

آقای وزیر! معلمین و اولیا مدرسه همیشه از فداکارترین قشر جامعه ما بوده و هستند ولی از شما انتظار بیشتری می‌رفت راضی نشوید بهای سال‌ها از خودگذشتگی خود را خدای نخواسته با جانشان بدهند. از شما درخواست می‌کنم برای اینکه همه بتوانند با اطمینان کامل به تصمیم بازگشایی حضوری مدارس احترام بگذارند و تصور نکنند که این تصمیم از پشت میز وزارت گرفته شده؛ به یکی از مدارس مناطق قرمز ایران بروید(مثلا بندر عباس) و با توجه به شرایط آب و هوایی و امکانات مدارس به تدریس با ماسک بپردازید تا همه ایمان بیاوریم که این دستورالعمل‌ها کاملا کاربردی است.

آقای وزیر! گفتگوی خبری شما را دیدم و برداشتم از آن، این بود که قرار است انجمن اولیا و مربیان آگاهی‌های لازم را به اولیا بدهند، در آینده! سرویس‌های مدارس هم قرار است آگاهی‌های لازم را کسب کنند، در آینده! به نظر خودتان ابتدا نباید این آگاهی‌ها داده می‌شد بعد مدارس باز می‌شد؟ در ضمن شنیدم که گفتید در اروپا هم مدارس باز شده‌اند؛ بله باز شده اما شما به عنوان وزیر آموزش و پرورش به من بگویید کدام یک از مدارس ما (بجز بعضی مراکز از ما بهتران) دارای استانداردهای اروپا هستند؟ در کدام مدرسه ما سیستم تهویه مطلوب داریم؟ بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور که در مناطق گرمسیر کشور هنوز نیاز به سیستم‌های خنک کننده است و البته تقریبا هیچ مدرسه‌ای از آن برخوردار نیست خود معضلیست بزرگ و در مناطق سردسیر هم تا یکی دو ماه آینده که باید از سیستم گرمایشی استفاده کننده و دیگر امکان باز کردن پنجره‌ها هم برای گردش هوا نیست به معضلی بزرگتر تبدیل خواهد شد اگر خدای نخواسته فقط یکی از دانش آموزان ناقل بی‌علامت باشد در محیط بسته و هوای ساکن می‌دانید مسئول چه فاجعه‌ای هستید؟

آقای وزیر اینجا اروپا نیست، ایران است و ما شاهد این هستیم که یک وزیر ۴۸ ساعت قبل از بازگشایی مدارس تصمیم‌های یکباره و هیجانی می‌گیرد. (در ژاپن، کره و یا اصلا همان اروپا که شما مثال زدید، آموزش‌های خود مراقبتی ماه‌هاست که برای دانش آموزان شروع شده)

آقای وزیر! شما که مدعی بازگشایی حضوری مدارس هستید به من بگویید با توجه به اپیدمی انفولانزا که هر ده سال یکبار با آن مواجه هستیم و از بد روزگار این پاییز همان زمان است، من واکسن آنفولانزا را از کجا باید تهیه کنم؟

و در پایان زمانی فرزندم را به مدرسه می‌فرستم که شما به عنوان وزیر آموزش و پرورش، دو هفته در یکی از مدارس کشور در مناطق کرونایی قرمز، به تدریس بپردازید و بصورت کاملا کاربردی به همه نشان بدهید با توجه به امکانات مدارس ایران (نه اروپا) تعلیم و تحصیل با ماسک امکان‌پذیر است و در ساعات تفریح هم همانطور که خودتان گفتید می‌شود دانش آموزان را کنترل کرد که فاصله‌گذاری اجتماعی را در حیاط و سرویس‌های بهداشتی محدود مدارس رعایت کنند.

و یک سوال مهم! شما که دستور دادید مدارس بازگشایی شود؛ آیا نسبت به افزایش تعداد نیروهای خدماتی مدرسه به جهت ضدعفونی کردن محیط آموزشی و تهیه مواد ضدعفونی کننده برای تمام سال تحصیلی دستوری داده‌اید؟ و یا اصلا نیروهای خدماتی آموزش دیده‌اند که چطور هم مراقب سلامت خود باشند و هم به ضدعفونی کردن بپردازند یا آنرا هم گذاشته‌اید در زمان بروز بحران فکری برایش بکنید؟

به عنوان یک مادر از پیشنهاد آقای باقرزاده؛ رئیس حوزه هماهنگی وزارتی شما، مبنی بر اینکه شنبه صبح ابتدا با مدرسه تماس بگیرید بعد حرکت کنید، کمال تشکر را دارم اما تصورم این است که تماس‌های پی در پی رهاوردی به جز کلافگی اولیا مدارس و ما پدر و مادرها نخواهد داشت و چنین کاری را نخواهم کرد.

این شنبه یک شنبه عادی نیست، فرزندم را به مدرسه نمی‌فرستم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا