گوناگون

دردی روی دردهای مردم

مردم میهن ما همراه با نگرانی‌هایی جانفرسا روزگاری دشوار و دردناک سپری می‌کنند. زحمتکشان ایران نه‌تنها از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی خویش محروم هستند، بلکه در گذران روزمرهٔ زندگی ازجمله رفع نیازهای اولیه و تهیه ساده‌ترین موادغذایی برای زنده ماندن نیز عاجز مانده‌اند. وخامت اوضاع به‌حدی است که حتی مسئولان حکومتی نیز نمی‌توانند آن را کتمان کنند و ناچار می‌شوند به فقر و استیصال همۀ قشرهای جامعه اعتراف کنند….
در کشوری که ۴۰ درصد خانواده‌ها مسکن ندارند با افت ارزش پول و بالا رفتن گزاف اجاره خانه این جمعیت ناچار به چادر‌نشینی و کانکس‌نشینی روی آورده، یا در بهترین حالت، برای یافتن سقفی بر سر به سوی حاشیه شهرها روانه شده‌اند.

با این وجود امتداد می نویسد: سفر تبلیغاتی قالیباف به استان خوزستان که با پوشش وسیع رسانه ای صورت گرفت، نگرانی‌هایی را در میان جریان اصولگرا و مدافعان آنها در سپاه پدیده آورده است. درحالی که رسانه‌هایی ماند مشرق حمایت حداکثری از قالیباف دارند، نشریه داخلی سپاه نسبت به تبعات این سفر هشدار داده است.

نشریه اخبار تحلیل های دفترسیاسی سپاه در گزارش اصلی روز شنبه ۱۵ شهریور ماه ۹۹ خود با تحلیل و واکاوی سفر قالیباف به خوزستان و ضمن «مثبت دانستن» این سفر و تقویت «بعد نظارتی» مجلس نسبت به اینکه این سفر نتیجه ای در بر نداشته باشد احساس خطر کرده می نویسد: «حضور ساده و در عین‌ حال جدی و مصمم یکی از سران قوا در بین مردم خاصه مناطق محروم، پدیده امیدوارکننده و موردنیاز کشور است، اما باید مراقبت کرد مردم در یک بازه زمانی مشخص ثمرات این سفرها را لمس کنند و اگر چنین چیزی رخ ندهد، دردی بر روی دردهای قبلی اضافه خواهد شد. تحقق این مهم از مسیر تعامل جدی و فعالانه سه قوه، بخصوص دولت و مجلس می‌گذرد.»

به نظر می رسد آش تبلیغ گسترده این سفر آنقدر شور شده که این احساس نگرانی را پدیده آورد است. با وجود تبلیغات گسترده جریان حامی اصولگرایان در انتخابات ۹۸ و ورود آنها به مجلس (در غیاب اکثریت مردم) آنچه درباره «گشایش های اقتصادی» وعده داده بودند محقق نشد. حالا نیز با نمایش‌های پرسروصدای سفرهای استانی متوجه شدند که خروجی این سفرها تنها افزایش انتظارات مردمی است و به زودی آنها باید جواب وعده های داده شده را نه در تهران، بلکه در خوزستان به مردم بدهند.

 به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا