گوناگون

مخالفت مجلس با برق رایگان

به گفته دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس، قرار است در هفته آینده معاونان وزارت نیرو در بهارستان حاضر شوند و به این سوال پاسخ دهند که با وجود کسری بودجه این وزارتخانه چگونه می‌خواهند برق را رایگان کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، درجلسه هیأت دولت که در ابتدای شهریورماه برگزار شد، به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، این وزارتخانه مجاز شد تا صورتحساب برق مشترکان خانگی کم‌مصرف با الگوی تعیین‌شده درجدول پیوست را با تخفیف صددرصدی محاسبه کند.این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه‌های دایمی درحال بهره‌برداری شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه‌های عشایری می‌شود.

سکونتگاه‌های خالی از سکنه و غیردایم نظیر باغ ویلاها مشمول این تخفیف نمی‌شوند.

این درحالی است که مجموعه دولت با کسری بودجه مواجه هستند و دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس نیز در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز اعلام کرد که وزارت نیرو نیز کسری بودجه دارد.

او عنوان کرد: «وقتی مجموعه وزارتخانه نیرو حدود ۵٠هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، با چه منطقی چنین طرحی را پیشنهاد داده و قرار است برق را برای برخی از مشترکان با تخفیف صددرصدی محاسبه کند.»

بنا به گفته او، قرار است در هفته آینده معاونان وزارت نیرو در کمیسیون انرژی حاضر شوند و به این سوال پاسخ دهند که با وجود کسری بودجه چطور این پیشنهاد را داده‌اند که برق برای برخی از مشترکان رایگان شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا