بین‌المللی

آمریکایی‌ها آماده کارشکنی انتخاباتی ترامپ باشند

نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داد نسبت به کارشکنی انتخاباتی ترامپ و احتمال امتناع او از خروج از قدرت در صورت شکست در انتخابات آماده باشند.

برنی سندرز در مصاحبه با تارنمای پولتیکو از کنگره و رسانه‌های آمریکا خواست هم اکنون در مورد مواجهه با این سناریوی احتمالی آمادگی ایجاد کنند.

این نامزد پیشین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با اشاره به اظهارنظر اخیر ترامپ در کنگره جمهوری‌خواهان خاطر نشان کرد: این یک گمانه‌زنی بی‌پایه و اساس نیست. ترامپ مدعی شده تنها راه اینکه وی شکست بخورد، تقلب در انتخابات است.

سندرز افزود که رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین احتمال امتناع از پدیرش شکست انتخابات را به صورت ضمنی در مصاحبه اخیرش با فاکس نیوز مطرح کرده است.

برنی سندرز گفت که به دنبال افزایش سطح آگاهی مردم آمریکا نسبت به مقاومت ترامپ در برابر عدم کناره‌گیری از قدرت است و قصد دارد در آینده نزدیک در این رابطه سخنرانی کند.

وی افزود: آنچه باید تا پیش از انتخابات انجام دهیم، این است که مردم را نسبت به این سناریو آگاه کنیم. این فقط یک بحران مرتبط با قانون اساسی نیست بلکه تهدیدی علیه هر آنچه است که جایگاه آمریکا برای آن ایستادگی کرده.

برخلاف ادعاهای مکرر «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا درباره احتمال تقلب گسترده در رای‌دهی پستی، مقام‌هایی از چندین نهاد فدرال این کشور گفته‌اند که هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که موید این ادعاها باشد.ترامپ بارها مدعی شده است که رای‌ دادن از طریق پستی فاجعه‌ای وحشتناک خواهد بود و احتمال دخالت گسترده کشورهای خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در صورت برگزاری به شکل رای‌دهی پستی وجود دارد.

انتظار می‌رود در انتخابات امسال ریاست‌جمهوری آمریکا به دلیل شیوع کرونا نیمی از رأی‌دهندگان به صورت پستی در انتخابات شرکت کنند که این آمار دو برابر کسانی است که سال ۲۰۱۶ آرای خود را به صورت پستی ارسال کردند. برخی ایالت‌ها ظرفیت کافی برای شمارش سریع آرای پستی ندارند و مقام‌های برخی ایالت‌ها مانند اوهایو و کارولینای شمالی نیز اعلام کرده‌اند که اگر آرای پستی در روز انتخابات پست شود، اما چند روز بعد به دستشان برسد، شمارش خواهند شد.به نظر می‌رسد دونالد ترامپ و ستاد انتخاباتی وی با توجه به شرایط بحرانی که در پیش رو دارند، در صورت باخت در نتایج از هم اکنون ترفندها و استراتژی‌هایی را در پیش گرفته اند که از آن جمله نهادینه کردن «تئوری تقلب» از طریق ایجاد شبهه در برگزاری انتخابات توسط اداره خدمات پستی آمریکا است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار می‌شود. در نظرسنجی‌هایی که تاکنون صورت گرفته، جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ به طور محسوسی جلوتر از اوست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا