بین‌المللی

پکن: با خبرنگاران ما درست رفتار شود با خبرنگاران آمریکایی همکاری می‌کنیم

پس از انتشار گزارش‌هایی از اقدام چین در به تاخیر انداختن ویزای برخی خبرنگاران آمریکایی، وزارت خارجه پکن گفت : چین «خوشحال» خواهد بود که همکاری «بسیار عالی» با خبرنگاران آمریکایی مستقر در کشور داشته باشد اگر با خبرنگاران چینی حاضر در آمریکا درست رفتار شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، چو چونینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین دیروز در توئیتی نوشت: چین روند صدور ویزا برای برخی خبرنگاران آمریکایی را ادامه می‌دهیم از جمله درخواست‌ خبرنگار سی‌ان‌ان، خبرنگاران شامل این روند می‌توانند به زندگی و کار در چین بدون مشکل ادامه دهند.‌

سی‌.ان.ان و وال استریت ژورنال گفته بودند که خبرنگاران آنها مجوزهایی برای ادامه کار در چین با روادیدهای باطل شده دریافت کرده‌اند. پیش از این گزارش‌ شده بود که چین به تلافی اقداماتی که واشنگتن علیه تعدادی از خبرنگاران چینی مشغول به کار در این کشور انجام داده از تمدید کامل مجوز خبرنگاری تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های آمریکایی خودداری کرده است.

شبکه ‌سی‌.ان.ان در مطلبی در پایگاه اینترنتی خود اعلام داشت، دیوید کالور، خبرنگار بخش چین در این رسانه جزو آنهایی بوده که به هنگام درخواست تمدید مجوز کار مطبوعاتی صادر شده از سوی وزارت خارجه، با این محدودیت جدید مواجه شده است.‌

سی‌.ان.ان نوشت، این خبرنگار نامه‌ای به جای کارت خبرنگاری یک ساله معمول دریافت کرده که صرفا به او اجازه ادامه کار خبرنگاری را برای دو ماه آینده می‌دهد. با این حال مقام‌ها به او گفته‌اند که این محدودیت ارتباطی با کار خبرنگاری او ندارد بلکه صرفا یک تدبیر تلافی جویانه در پاسخ به اقدامات دولت ترامپ در قبال رسانه‌های چینی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا