گوناگون

آلودگی آب ده‌ها نفر از ساکنان روستایی در ثلاث باباجانی را رهسپار بیمارستان کرد

بیش از ۷۰ نفر از اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌باباجانی استان کرمانشاه با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند. احتمال دارد دلیل مسمومیت اهالی، آلودگی آب آشامیدنی باشد….

بیش از سه درصد از اهالی روستای شیخ‌صله با علائم مسمومیت به مراکز درمانی ثلاث‌باباجانی در استان کرمانشاه مراجعه کرده‌اند. جلیل بالایی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت:«از صبح امروز حدود ۷۲ نفر از اهالی روستای شیخ‌صله ثلاث‌باباجانی با علائم مسمومیت به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ثلاث‌باباجانی مراجعه کردند که ۶۹ نفر آنها به صورت سرپایی مداوا و سه نفر بستری شدند.»

از زمان این گفت‌وگو تا لحظه نگارش این خبر بر اساس گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تعداد مسمومان به ۱۲۰ نفر افزایش یافته است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی دکتر محمد کرمانشاهی اعلام کرد ۲۴ کودک مسموم شده روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌باباجانی با علایم اسهال و استفراغ در این بیمارستان بستری شده‌اند.

در شهرستان ثلاث باباجانی کمیته بهداشت تشکیل شد. این احتمال وجود دارد که آب آشامیدنی روستا آلوده باشد. به گفته بالایی، مقامات بهداشتی آب روستا را قطع کرده‌اند و از منابع آب‌ آشامیدنی نمونه‌برداری کرده‌اند. هنوز نتیجه قطعی آزمایش آب اعلام نشده است.

به گزارش سایت زمانه، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت:«با توجه به اینکه حدود سه درصد جمعیت منطقه دچار مسمومیت شده‌اند، احتمال آلودگی نقطه‌ای از آلودگی منابع و مخازن آب بیشتر است.»

بیماری‌های میکروبی، ویروسی و انگلی در انسان به وجود می‌آورد. آشامیدن آب آلوده و همچنین شست‌وشوی دست‌ها و بدن و ظروف و همچنین شنا کردن با آب آلوده نیز ممکن است مشکلات متعددی مانند زردی، وبا، حصبه، اختلالات پوستی و عصبی و حتی سرطان در انسان به‌وجود آورد. هر کسی می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد اما نوزادان، کودکان، افراد مسن و مخصوصاً افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند بیشتر مستعد هستند که در اثر آلودگی‌های گوناگون آب بیمار شوند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا