ورزشی

ورزشکاران سرشناس آلمانی خواستار “نجات نوید افکاری” شدند

دو قهرمان کشتی صاحب‌نام آلمان می‌گویند جامعه جهانی ورزش از نوید افکاری حمایت می‌کند و خواهان “نجات” اوست. فرانک اشتبلر، دارنده سه عنوان قهرمانی جهانی و دو عنوان قهرمانی اروپا در رشته کشتی سه‌شنبه هشتم سپتامبر (۱۸ شهریور) در صفحه اینستاگرام خود و در واکنش به حکم اعدام نوید افکاری نوشت: «خانواده کشتی‌گیران و جامعه جهانی ورزش پشت او ایستاده‌اند.»….

فرانک اشتبلر، دارنده سه عنوان قهرمانی جهانی و دو عنوان قهرمانی اروپا در رشته کشتی سه‌شنبه هشتم سپتامبر (۱۸ شهریور) در صفحه اینستاگرام خود و در واکنش به حکم اعدام نوید افکاری نوشت: «خانواده کشتی‌گیران و جامعه جهانی ورزش پشت او ایستاده‌اند.»

این ورزشکار آلمانی می‌گوید “ما متحد مبارزه می‌کنیم” تا برای نوید و خانواده‌اش به عدالت دست یابیم. منابع خبری هفتم شهریور اعلام کردند نوید افکاری به اتهام قتل یک بسیجی در جریان اعتراض‌های مرداد ۹۷ در شیراز به اعدام و دو برادرش به زندان‌های دراز مدت محکوم شده‌اند.

مقامات قضائی ایران ادعا می‌کنند نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله و دارای چند عنوان قهرمانی، در جریان بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرده است. او و اعضای خانواده‌اش بارها گفته‌اند اعتراف‌ها به اجبار و زیر شکنجه گرفته شده‌اند.

حسن یونسی، وکیل نوید افکاری می‌گوید در دادگاه هیچ سندی جز “اقرار” متهمان، جرم منتسب به آنها را اثبات نمی‌کند. نوید در یک پیام صوتی تاکید کرده که “اعتراف‌های” او و برادرش زیر شکنجه گرفته شده و تائیدیه آن توسط پزشکی قانونی در پرونده وجود دارد.

صدای آلمان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا