بین‌المللی

واکسن ضد کرونا چین رونمایی شد

در پنجمین روز نمایشگاه بین المللی خدمات تجارت ۲۰۲۰ چین که با حضور جمهوری اسلامی ایران در پکن دایر شده است از دو واکسن ضد ویروس کرونا ساخت سینوواک چین رونمایی شد.

به گزارش ایرنا بر این اساس دو واکسن ساخت شرکت «سینو واک» چین که پیشتر مراحل اول و دوم آزمایش بالینی را با موفقیت گذرانده و در حال طی مرحله سوم هستند در بخش سلامت نمایشگاه خدمات تجارت پکن رونمایی شد.

“چن وی” آکادمیسین آکادمی مهندسی چین در این مراسم گفت که واکسن جدید کشورش می تواند همه جهش های رخ داده ویروس کرونا را پوشش دهد.

تیم تحقیقاتی به سرپرستی “چن وی” اواخر اسفند سال ۱۳۹۸ آزمایش بالینی واکسن کرونا را آغاز کرد و در ۲۳ فروردین سال جاری وارد مرحله دوم شد در تاریخ ۲۱ مرداد امسال نیز این واکسن به صورت رسمی ثبت شد.

چن وی گفت: تاثیرگذاری و امنیت واکسن در فازهای ۱ و ۲ مورد تایید قرار گرفته و تا خرداد سال جاری واکسن برای گروه های خاصی از جمعیت مورد استفاده قرار گرفت و فاز سوم آزمایش بالینی نیز در حال انجام است.

او خبر داد پس از مشخص شدن نتیجه فاز ۳ آزمایش بالینی واکسن، ظرفیت تولید آن نیز متعاقبا افزایش می یابد تا آماده سازی های لازم برای واکسینه کردن مردم انجام شود.

چن وی همچنین گفت: نیمی از انواع واکسن های در دست ساخت ضد ویروس کرونا که وارد مرحله سوم آزمایش بالینی شده، متعلق به چین است.

در حال حاضر هفت واکسن ضد ویروس کرونا در سراسر جهان در حال مراحل آزمایش نهایی است که چهار مورد آنها از کشور چین هستند با این حال تا کنون هیچ واکسنی به طور رسمی تاییدیه استفاده را نگرفته است.

همزمان گزارش ها حاکی است ۹۰ درصد کارمندان شرکت «سینوواک» و خانواده های آنان این واکسن را تزریق کرده اند.

نمایشگاه بین المللی تجارت خدمات ۲۰۲۰ چین (CIFTIS) روز جمعه با شرکت ۱۴۸ کشور و منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن گشایش یافت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا