اخبار

وزارت‌خانه‌ها را نه وزرا که مافیاهای پیرامون وزرا اداره می‌کند

رحیمی جهان‌آبادی، عضو مجلس شورای اسلامی، ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۹،  طی سخنانی به مافیای قدرت و بی‌کفایتی کارگزاران حکومتی اعتراف کرد و گفت:‌ امروز به عینه می‌بینید تصمیم‌گیران در سایه در این کشور هستند. وزارت‌خانه‌ها را نه وزرا که مافیاهای پیرامون وزرا اداره می‌کند…..

رحیمی جهان‌آبادی افزود: برادران بزرگوار در این ۱۰۰روزی که شما نماینده ملت هستید قیمت برنج ۴برابر شده قیمت خودرو سه برابر شده. ارزش سقوط پول ملی ۳۰۰درصد اتفاق افتاده. واردات کالاهای غیرضروری با ارز دولتی داره انجام می‌شود. سهام عدالت را به مردم دادند. مردم فروختند اما پولی دریافت نمی‌کنند. در همین ایام دفترچه‌های بیمه روستایی از ۶۰هزار تومان به ۷۰۰هزار تومان برای تمدید رسیده. چه اقدامی انجام دادید؟

شگردی دیگر در دزدی‌های نجومی حاکمان

دزدی‌های میلیاردی در جمهوری اسلامی، رنگ عوض کرده و این بار به نام افراد کارتن خواب اقدام به صادرات میلیاردها دلار کرده‌اند؛ اما یک دلار هم به کشور بازنگشته است.

به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در برنامه تیتر سیما گفت: برخی از افرادی که اسامی‌شان را به قوه قضائیه داده‌ایم، افراد ضعیف و حتی کارتن خواب هستند که کارت یکبار مصرف بازرگانی گرفته‌اند و دیگران از کارت بازرگانی‌شان استفاده کرده‌اند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در طول دو سال گذشته ۲۷ میلیارد دلار باز‌نگشته بود که دلایل مختلفی دارد، مثلاً همین ۲۵۰ نفر اسمی که به قوه قضاییه ارائه شده برخی از آنها افراد ضعیف و حتی کارتن خواب هستند که کارت یکبار مصرف بازرگانی گرفته‌اند و افراد دیگری از کارت ملی و کارت بازرگانی آنها استفاده کردند.

وی بدون نام بردن از افرادی که به نام کارتن‌خوابها، این پول‌ها را خارج کرده‌اند افزود: از ۶.۸ میلیارد یورو، لیستی که به قوه قضاییه داده‌ایم، در بیشتر آنها مجموعه‌هایی کالاها را می‌گرفتند و با کارت بازرگانی این افراد صادر می‌کردند که برای مثال ۷۰ نفر از این ۲۵۰ نفر به چند نفر وصل هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا