گوناگون

آمار قربانیان جهانی کرونا از ۹۰۰ هزار نفر گذشت

آمار قربانیان جهانی بر اثر ویروس کرونا از مرز ۹۰۰ هزار نفر گذشت و همچنان آمریکا بدترین وضعیت را از نظر تعداد مرگ و میر و شمار مبتلایان دارد. براساس داده‌های تارنمای ورلدومترز، مرگ و میر ناشی از کرونا در سراسر جهان امروز با گذر کردن از مرز ۹۰۰ هزار نفر در آستانه رسیدن به رقم ۱ میلیون نفر است…………

آمار قربانیان جهانی بر اثر ویروس کرونا از مرز ۹۰۰ هزار نفر گذشت و همچنان آمریکا بدترین وضعیت را از نظر تعداد مرگ و میر و شمار مبتلایان دارد.

براساس داده‌های تارنمای ورلدومترز، مرگ و میر ناشی از کرونا در سراسر جهان امروز با گذر کردن از مرز ۹۰۰ هزار نفر در آستانه رسیدن به رقم ۱ میلیون نفر است.

طبق آخرین آمار شمار افراد مبتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان ۲۸ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد گزارش شده از این تعداد  ۹۰۸ هزار و ۲۹۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین از میان کل افراد مبتلا به ویروس کرونا، نزدیک به ۲۰ میلیون و ۱۱۴ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.

در میان کشورهای جهان، ایالات متحده آمریکا همچنان با ثبت ۶ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۴۷۵ مورد ابتلا به کرونا و ۱۹۵ هزار و ۲۳۹ فوتی در صدر فهرست کشورها قرار دارد.

هند در قاره آسیا نیز با ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار مورد ابتلا به کرونا و ۷۵ هزار و ۱۱۹ فوتی پس از آمریکا از نظر تعداد مبتلایان در رده دوم قرار دارد.

برزیل در آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی در قاره آفریقا نیز به ترتیب با ثبت ۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۳۳۲ و ۶۴۲ هزار و ۴۳۱ مورد، بیشترین آمار را در مناطقشان به خود اختصاص داده اند.

واکسن ضدکرونا و تاثیر آن در انتخابات آمریکا

در سرتاسر جهان، تلاش برای ساختن واکسن ضدکرونا ادامه دارد. روسیه می گوید به این واکسن دست یافته و استفاده ی عمومی از آن را آغاز کرده است. چین از ساخت چهار واکسن که در مرحله ی سوم آزمایش خود هستند، خبر داده است. در آمریکا نیز تلاش های گسترده ای در جریان است.

کتر آنتونی فائوچی بلندپایه ترین کارشناس بیماری های عفونی آمریکا روز چهارشنبه ساخته شدن واکسن ویروس کرونا را تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) ناممکن دانست.

به گزارش تارنمای بیزینس اینسایدر؛ فائوچی رئیس مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های عفونی آمریکا در حالی این مطلب را در مجمع ملی پژوهش های سلامت به صورت مجازی بیان کرد که این نهاد به تازگی در نامه ای از فرمانداران ایالات های این کشور درخواست کرده است آماده توزیع و کاربرد واکسن بالقوه ویروس کرونا تا پیش از تاریخ انتخابات ریاست جمهوری باشند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که یک یا چند واکسن احتمالی در حال ساخت موثر واقع و تا حدود پایان سال ۲۰۲۰ آماده کاربرد شود.

این پزشک بلندپایه بیماری های عفونی ایالات متحده در حالی این مطلب را بیان کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری کشورش به احتمال ساخته و آماده شدن بسیار زودتر واکسن پیش از روز برگزاری انتخابات که برای وی اهمیت بسیاری دارد، اشاره کرده و این موضوع در نامه به ایالت ها برای آمادگی توزیع واکسن تا اول نوامبر یعنی ۲ روز پیش از برگزاری انتخابات به صورت حضوری، بازتاب یافته است.

فائوچی گفته است که شاید واکسن تا پیش از انتخابات نوامبر آماده نشود که با آرزوی ترامپ برای آماده شدن واکسن تا پیش از تاریخ سوم نوامبر در تضاد قرار دارد.

به گفته فائوچی، تائید یک واکسن تا آن زمان غیرممکن نیست، اما بعید است که تا آن هنگام به پاسخی قطعی در برابر این ویروس دست یابیم.

گمانه زنی ها در باره موعد تائید واکسن، از هنگام انتشار نامه اخیر این مرکز به فرمانداران ایالت های آمریکا در باره فراهم کردن امکانات پشتیبانی و تدارکات برای توزیع واکسن تا اول نوامبر (۱۱ آبان)، تقویت شده است.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز؛ اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ، نام واکسن بالقوه ای را که پیش از موعد انتخابات ساخته و عرضه شود، با اقتباس از افسانه های مذهبی، جام مقدس نهاده اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا