از هر دری سخنی

کاهش دو سوم از جمعیت گونه‌های حیات وحش در کمتر از ۵۰ سال

محققان هشدار دادند که جمعیت گونه‌های حیات وحش در کمتر از ۵۰ سال بیش از دو سوم کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، محققان با بیان اینکه جمعیت گونه های حیات وحش به دلیل فعالیت‌های مخرب بشر سیر نزولی در پیش گرفته، هشدار دادند: در مدت کمتر از ۵۰ سال بیش از دو سوم از جمعیت گونه های حیات وحش کاهش پیدا کرده است.

در گزارش محققان آمده است که نشانه‌ای از کاهش سرعت در روند از بین رفتن گونه‌های حیات وحش مشاهده نمی‌شود. همچنین طبیعت تحت تاثیر فعالیت‌های بشر با سرعتی در حال از بین رفتن است که پیش از این دیده نشده است.

بنابر اظهارات محققان، حیات وحش سقوط آزاد را تجربه می‌کند چرا که جنگل‌ها در حال از بین رفتن هستند، از دریاها صید بی‌رویه ماهی انجام می‌شود و مناطق وسیعی از حیات وحش در حال از بین رفتن هستند.

در این گزارش هزاران گونه حیات وحش مختلف در زیستگاه‌های سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد: به طور میانگین از سال ۱۹۷۰ در بیش از ۲۰ هزار جمعیت پستانداران، پرندگان، خزندگان، ماهی‌ها و دوزیستان کاهش ۶۸ درصدی رخ داده است.

به گزارش ایسنا به گفته محققان، کاهش جمعیت گونه های حیات وحش دلیلی آشکار از آسیب رساندن فعالیت بشر به طبیعت است. در صورتیکه تغییری در این روند صورت نگیرد جمعیت گونه‌های جانوری بدون شک کاهش پیدا می‌کند و حیات وحش را به سمت انقراض سوق می دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا