جوانان

۴ میلیون و دویست هزار معتاد در ایران وجود دارد

در میهن ما، طبق جدیدترین آمار رسمی، ۴ میلیون و دویست هزار نفر به‌طور “مستمرِ” مواد مخدر مصرف‌ می‌کنند و اعتیاد به مواد مخدر زندگی ۱۳میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است. اما ارائه همین اطلاعات با آمارهایی دروغین، با حساسیت بسیار بالایی از سوی مسئولان درجه اول رژیم “فقاهتی” مواجه می‌شود، حساسیتی که ناشی از هراس آنان از اطلاع دقیق مردم دربارهٔ این معضل است. معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وجود ۶۴ هزار معتاد متجاهر گفت: “بر اساس آمار، دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معتاد رسمی در کشور داریم و تخمین زده می‌شود که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر نیز معتاد شناسایی نشده وجود داشته باشد.”
به گزارش ایسنا، ناصر اصلانی در یک برنامه رادیویی از اعتیاد به عنوان یک آسیب جدی و چند وجهی یاد کرد و گفت: اعتیاد مولد سایر جرایم و آسیب‌های اجتماعی دیگر محسوب می‌شود و این مسئله سبب شده در برخورد با آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد جزو اولویت‌های اصلی کشور باشد.

او با اشاره به شرایط جغرافیایی کشور و اثر این مسئله در گسترش مواد مخدر، اظهار کرد: ایران در همسایگی افغانستان به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده مواد مخدر جهان قرار دارد و از زمانی که نیروهای آمریکایی در این منطقه به بهانه امنیت مستقر شده‌اند، نه تنها وضعیت بهتر نشده است، روز به روز توزیع و کاشت مواد مخدر وضعیت سرسام آور و نگران کننده‌ای دارد.ترویج و شیوع اعتیاد محصول فقر، تبعیض و فساد در جامعه است و متقابلاً به گسترش بلایای اجتماعی دامن می‌زند. به‌علت بازتاب زیاد مشکلات حادی که معضل اعتیاد، کشورمان را دچار آن ساخته است، مسئولان حکومتی هر از چندی با برگزاری سمینار، انجمن و نشست‌هایی فرمایشی نقاب دروغین مبارزه با اعتیاد به چهره خود گذاشته و سخنانی سراپا کذب و دروغ بر زبان می‌آورند.

خطر عاجل اعتیاد و مصرف مواد مخدر اولین بار نیست که توجه ها را به‌خود جلب می‌کند و بار نخست نیست که مردم خواستار حل آن می‌شوند. متأسفانه نه‌تنها این معضل حل نشده باقی مانده است، بلکه متأسفانه هرسال که می‌گذر ابعاد وحشتناک آن نسبت به سال‌ قبل به‌طرزی جبران نشدنی گسترده‌تر می‌شود. افشاگری‌های مستمر در این ارتباط نیاز مبرم روز است. واقعیت این است که با سلطه رژیم جهل و جنایت جمهوری اسلامی امیدی به رفع معضل اعتیاد در کشورمان نمی‌رود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا