جوانان

مشکلات دانش‌آموزان در سال جاری تحصیلی

یکی از معلمین شهرستان “سنندج” در گزارشی ضمن انتقاد از وضعیت نابسامان تحصیل در سال جدید، تحصیل به شیوه‌های حضوری و غیرحضوری در مدارس در سال جدید تحصیلی را مشکل آفرین خواند….
این معلم گفت: “سال تحصیلی جدید همراه با مشکلات ساختاری گذشته آموزش و پرورش مانند کمبود جا و امکانات تحصیل، کادر مدرسه و جدا از ان با ویروس کرونا آغاز شده است”.

به گزارش کردستان میدیا، مدارس امسال با فشار مافیای مدارس غیرانتفاعی و موسسات کنکوری آغاز به کار کرد، چون نظام آموزشی ایران به سوی سرمایه‌داری رفته و هرچه بیشتر از آموزش رایگان مطابق با قانون اساسی دور شده است.

نامبرده همچنین افزود که شهریه مدارس حکومتی در شهرستان سنندج در کمترین حالت ١٠٠ هزار و در بالاترین حالت نیز ٧٠٠ هزار تومان بوده است.

همچنین مدارس غیرانتفاعی ماهیانه بین ۵ تا ١٠ میلیون تومان از خانواده دانش‌آموزان شهریه دریافت می‌کنند.

این در حالی است که در تمام مدارس حکومتی و غیرانتفاعی کمترین امکاناتی برای آموزش دانش‌آموزان وجود ندارد و تنها ابزاری که در مدارس وجود دارد، معلم و کتاب است.

از نظر سرانه فضای مورد استفاده دانش‌آموز در مدرسه ١ بە ٢ است، یعنی برای هر دانش‌آموز ٢ متر برای آموزش، پژوهش، ورزش و فعالیت‌های تفریحی در مدرسه وجود دارد که این خود فاجعه‌ای است که در دوره بیماری کرونا تأثیر خود را بیشتر نشان می‌دهد.

مدارس هیچ امکاناتی بهداشتی برای مقابله با کرونا در اختیار ندارند و دانش آموزان باید ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی کننده را از بازار تهیه کنند که این هم خود هزینه زیادی در برخواهد گرفت.

به گفته برخی از معلمین، قرار است که مدارس تا اول مهر ماه یعنی تا ٢ هفته دیگر باز خواهد بود در این مدت زمان مدارس باید شهریه‌ها را از اولیا دانش آموزان بگیرند بعد از این تاریخ دوباره تصمیم گیری می شود که مدارس چگونه به فعالیت خود ادامه دهند.

از سوی دیگر، برخی از معلمین نیز اعلام کرده‌اند که بعد از این تاریخ دوباره تصمیم گیری می‌شود که مدارس چگونه به فعالیت خود ادامه دهند البته از این تاریخ به بعد آموزش از طریق فضای مجازی انجام خواهد شد که این هم خود مشکلات زیادی را در مناطق محروم کشور به وجود آورده است.

براساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش رژیم، ۵٠ درصد دانش‌آموزان به شبکه آنلاین “شاد” وصل نشده‌اند که خود به معنای عدم دسترسی ۵٠ درصد دانش‌آموزان قادر به خرید تبلت و لپ تاپ نیستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا