گوناگون

سرکوب اعتراض‌ها در آمریکا

راجر استون، استراتژیست باسابقه جمهوری‌خواه و معتمد ترامپ است که چندی پیش مجازات ۴۰ ماه حبسش از بابت اتهام دروغ‌گویی به کنگره و اعمال‌نفوذ بر شاهدان در پرونده تحقیقات مربوط به ارتباط کمپین ترامپ و روسیه، با دستور شخص ترامپ بخشیده شد. او به‌تازگی در اظهاراتی که توسط روزنامه گاردین فاش شده، گفته که رئیس‌جمهوری آمریکا در صورت شکست مقابل بایدن در انتخابات نوامبر، باید قدرت کامل را به دست گرفته و چهره‌های برجسته‌ای نظیر بیل و هیلاری کلینتون و مارک زاکربرگ را به زندان بیندازد….

راجر استون، درباره ارتباطاتش با ویکی‌لیکس در جریان اتفاقات مربوط به انتخابات سال ۲۰۱۶ ازجمله در ارتباط با ایمیل‌های هک شده در حساب‌های متعلق به حزب دموکرات دروغ گفت. در مقابل رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات مذکور و کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا مظنون بودند به این‌که ترامپ این صحبت که بحث درباره افشاگری‌ها با راجر استون را به یاد نمی‌آورد، به‌دروغ مطرح کرده است. استون دست از وفاداری به ترامپ برنداشت و در ادامه به توصیه ویلیام بار، دادستان کل آمریکا حکم مجازاتش با بخشودگی همراه شد؛ اما او قبل از آنکه ترامپ وارد عمل شود همچنان با مجازات زندان مواجه بوده و محکومیتش پای بر جاست. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، هر دو نفر روز شنبه در نوادا بودند. ترامپ مشغول برگزاری مراسمات انتخاباتی بود درحالی‌که راجر استون برای جذب پول برای او تلاش می‌کرد. او در مصاحبه‌ای با خبرنگار پایگاه اینفووارز توصیه‌اش به ترامپ در صورت شکست خوردن در انتخابات را مطرح کرد.

تقلب در انتخابات؟
استون با استناد به ادعاهای رد شده در خصوص وقوع تقلب در انتخابات با برگزاری رأی‌گیری زودهنگام، رأی‌گیری غیابی و رأی‌گیری با پست اظهار کرد: ترامپ باید مسئله به‌کارگیری قانون شورش و دستگیر کردن کلینتون‌ها، هری رید، رهبر سابق اکثریت سنای آمریکا، مارک زاکربرگ مؤسس فیس‌بوک، تیم کوک مدیر اپل و «هرکسی که دست داشتنش در فعالیت‌های غیرقانونی ثابت شود» را در نظر بگیرد. استون اظهار کرد: برگه‌های رأی در نوادا باید در شب انتخابات از سوی مارشال‌های فدرال ضبط‌شده و از ایالت گرفته شوند. آن‌ها کاملاً فاسد هستند. اگر این پرونده قابل‌اثبات باشد نباید هیچ‌یک از آرای ایالت نوادا شمرده شود. مارشال‌های فدرال را به کمیته انتخاباتی ناحیه کلارک بفرستید آقای رئیس‌جمهور! نوادا از سال ۲۰۰۴ تاکنون از جمهوری‌خواهان حمایت نکرده است اما به نظر می‌رسد در انتخابات امسال قرار است رقابتی تعیین‌کننده را رقم بزند. نظرسنجی‌ها حاکی از رهبری جو بایدن در آنجا بوده‌اند اما برتری او در حال کمتر شدن است.

گروه‌های چپ‌گرا
استون در اظهارنظر درباره یک گزارش دیلی بیست درباره برنامه‌ریزی گروه‌های فعال چپ‌گرا برای سناریوی عدم تعیین نتیجه روشن برای انتخابات و یا پیروزی بایدن و خودداری ترامپ از به رسمیت شناختن این پیروزی گفت، این وب‌سایت باید بسته شود. او عنوان کرد: اگر قابل‌اثبات باشد که دیلی بیست در فعالیت‌های غیرقانونی و ایجاد اغتشاش دست دارد، کل کارمندانش را می‌توان بازداشت کرده و دفتر آن‌ها را می‌توان تعطیل کرد. آن‌ها می‌خواهند جنگ راه بیندازند، این جنگ است. این یار دیرین ترامپ همچنین از ایده «تشکیل یک عملیات روز انتخابات با استفاده از مأموران اف.بی.آی، مارشال‌های فدرال و مقام‌های ایالتی جمهوری‌خواه در سراسر کشور و آماده ساختن آن‌ها برای ثبت اعتراض قانونی به نتایج و در صورت لزوم ایستادگی فیزیکی در برابر فعالیت‌های مجرمانه» حمایت کرد.

سرکوب اعتراض‌ها
دونالد ترامپ نیز شنبه‌شب به فاکس نیوز گفت، با خوشحالی هرگونه اعتراضات چپ‌گراها را «سرکوب» می‌کند. ترامپ گفت: اگر آن‌ها چنین کاری کنند ما خیلی سریع آن‌ها را سرکوب خواهیم کرد. ما حق انجام این کار راداریم و اگر که بخواهیم قدرتش راداریم. ببینید نام این شورش است. ما عوامل را می‌فرستیم و خیلی راحت هم این کار را می‌کنیم. منظورم این است که این خیلی راحت است. ترجیح می‌دهم چنین کاری نکنم زیرا دلیلی برای آن وجود ندارد اما اگر مجبور شویم این کار را خواهیم کرد و در عرض چند دقیقه آن را سرکوب خواهیم کرد.
ستاره صبح

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا