از هر دری سخنی

بایدن سیاست خود در قبال ایران را تشریح کرد

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با انتقاد از سیاست دولت فعلی در قبال ایران، سیاست‌های خود در قبال این کشور در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، بایدن افزود که ترامپ با خروج از برجام آمریکا را منزوی‌تر کرد و شکست اخیر این کشور در شورای امنیت در خصوص تصویب قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی در قبال ایران، نمودی از آن بود.

وی افزود که در دولت وی در گام دوم، مسیری قابل اعتماد برای رویکرد دیپلماتیک در مقابل ایران خواهد گشود و چنانچه ایران به پایبندی سختگیرانه به تعهدات برجامی خود بازگردد، ایالات متحده نیز به عنوان نقطه آغازی برای مذاکرات جدید، به این توافق بازمی‌گردد.

بایدن با تکرار برخی ادعاها در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای ایران، گفت که گام سوم بر مقابله با این فعالیت‌ها و همچنین تامین امنیت اسراییل متمرکز خواهد بود.

جو بایدن: راه هوشمندانه‌تری برای مقابله با ایران وجود دارد

به گزارش دویچه وله، جو بایدن، رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از اعمال فشار بیشتر به ایران در امور حقوق بشر سخن گفت. بایدن گفت در صورت پیروزی، ایران را وادار به پاسخگویی در مورد اعدام نوید افکاری و حبس نسرین ستوده خواهد کرد.

بایدن نوشته است: «زمانی که دونالد ترامپ، در کارزار انتخاباتی [سال ۲۰۱۶] شرکت کرد، قول داد به “توافق بهتری” برای برنامه هسته‌ای ایران دست خواهد یافت و با اعمال فشار بر ایران، مانع از ادامه رفتار خشن این کشور در خاورمیانه خواهد شد.»

بایدن نوشته که این وعده انتخاباتی ترامپ نیز همچون سایر وعده‌های او، متحقق نگشت و صرفا تبدیل به تهدیدی توخالی شد.

بایدن گفته برخلاف ادعای دونالد ترامپ، نه تنها تهدیدهای ایران برای امنیت آمریکا و منافع این کشور کاهش نیافت، بلکه اکنون ما شاهد افزایش تهدیدها از سوی این کشور هستیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا