بین‌المللی

تشکیلات خودگردان فلسطین: امضای توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل صلح را در منطقه محقق نخواهد کرد

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که امضای توافقنامه‌های سازش با اسرائیل در کاخ سفید صلح را در منطقه محقق نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا به قنل از رای الیوم، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که امضای توافقنامه‌های سازش با اسرائیل در کاخ سفید صلح را در منطقه محقق نخواهد کرد.

ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «تا زمانی که آمریکا و اسرائیل حقوق مردم فلسطین برای تشکیل کشور مستقل بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی بیت‌المقدس شرقی و حل مسئله آوارگان فلسطینی را طبق قطعنامه ۱۹۴ به رسمیت نشناسند، صلحی محقق نخواهد شد.»

در این بیانیه تاکید شده است که با احدی به نام مردم فلسطین و سازمان آزادی‌بخش به عنوان نماینده مردم فلسطین مذاکره نشده و نخواهد شد.

تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: «مشکل اصلی بین کشورهای امضا‌کننده توافق با اسرائیل نیست، بلکه مشکل با مردم فلسطین است که تحت اشغال هستند.»

در این بیانیه مجددا هشدار داده شده است که صلح، امنیت و ثبات بدون پایان دادن به اشغالگری و تحقق خواسته‌های مردم فلسطین محقق نخواهد شد.

همچنین تاکید شده است که تلاش‌ها برای عبور از مردم فلسطین و سازمان آزادی‌بخش فلسطین پیامدهای خطرناکی برای دولت آمریکا و اسرائیل به دنبال خواهد داشت.

جنبش حماس نیز روز گذشته‌ امضای توافق عادی‌سازی بین امارات و بحرین با اسرائیل را بی‌ارزش تلقی کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا