گوناگون

آمریکا در ادامه سیاست یکجانبه گرایی، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

وب سایت رسمی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که تحریم‌هایی علیه تعدادی از شخصیت‌ها و نهادهای ایران در ارتباط با وزارت اطلاعات اعمال شده است.

به گزارش ایرنا از وب سایت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا علیه یک گروه سایبری ایران تحت عنوان (APT39) و ۴۵ فرد مرتبط و یک شرکت پوششی با آن تحریم هایی اعمال کرد.

به ادعای وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت محاسبات اطلاعاتی رانا چندین سال است که از یک بدافزار مخرب برای مورد هدف قراردادن مخالفان ایرانی، روزنامه نگاران و شرکت های بین المللی در بخش مسافرتی استفاده می کند.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا گفت: ایران از وزارت اطلاعات پیشبرد برنامه های خود در سراسر جهان استفاده می‌کند.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین دو شرکت لبنانی را به علت ارتباط با حزب الله مورد تحریم قرار داد.

دولت آمریکا بعد از خروج یک جانبه از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸، تحریم های ظالمانه ای علیه مردم و دولت ایران آغاز کرد.

سیاست‌های دونالد ترامپ طی چهار سال اخیر مصداق بارز تروریسم دولتی بوده و در همین راستا تحریم، تهدید و ترور مقامات نظامی، سیاسی و رییس قانونی دولت‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

از جمله اقدامات تروریستی ترامپ می‌توان به ترور سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و همچنین وی اعلام کرد که قصد ترور بشار اسد رییس جمهوری سوریه را داشت.

دونالد ترامپ دیروز ( چهارشنبه ) در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت که در سال ۲۰۱۷ قصد داشته که دستور ترور بشار اسد رییس جمهوری قانونی سوریه را صادر کند اما وزیر دفاع وقت وی مخالفت کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا