بین‌المللی

روزنامه اسرائیلی اظهارات سفیر آمریکا را اصلاح کرد/ “واشنگتن به تغییر محمود عباس فکر نمی‌کند”

یک روزنامه اسرائیلی بیانیه سفیر آمریکا در اراضی اشغالی را مبنی بر اینکه واشنگتن به تعیین محمد دحلان به جای محمود عباس فکر می‌کند، اصلاح کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رأی الیوم، روزنامه عبری زبان اسرائیل هیوم اظهارات دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل مبنی بر اینکه کشورش به تغییر محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و تعیین محمد دحلان به جای وی فکر می‌کند، اصلاح کرد. تغییر این سخنان در پی جنجالی صورت گرفت که این سخنان در رسانه‌های عربی به خصوص فلسطینی به پا کرد.

متن خبر منتشر شده توسط این روزنامه کاملا بر عکس اطلاعات پیشین تغییر کرد و به این نحو شد: ما به این امر فکر نمی‌کنیم و خواهان مهندسی رهبری فلسطین نیستیم.

در همین حال، محمد دحلان در بیانیه‌ای کوتاه در واکنش به اظهارات فریدمن گفت: هرکس که مردمش او را انتخاب نکنند، نخواهد توانست که رهبری کند و استقلال ملی را محقق سازد. من محمد دحلان، کاملاً ایمان دارم که فلسطین نیاز مبرمی به تجدید در نظام مشروع رهبری و نهادهای فلسطینی دارد که این امر فقط از طریق انتخابات ملی جامع و شفاف صورت می‌گیرد.

دحلان تاکید کرد: هنوز کسی زاده نشده است که بتواند اراده خود را بر ما تحمیل کند. اگر اظهارات منسوب به سفیر آمریکا درست باشد، این فقط تاکتیکی فریب دهنده است که هدف از آن ترساندن برخی و برهم زدن جبهه داخلی است.

وی از تمامی گروه‌های فلسطینی خواست تا در دام چنین تاکتیک‌های مهندسی‌ شده‌ای نیافتند و با یکدیگر برای بازپس‌گیری وحدت ملی و توافق بر سر اصول ملی و ابزارهایی تحقق آن، همکاری کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا