گوناگون

پاکستان از گشایش چند بازار مرزی در مرز ایران و افغانستان خبر داد

دولت پاکستان از ایجاد ۱۸ بازارچه مرزی در مرز ایران و افغانستان خبر داد. دفتر نخست‌وزیری پاکستان در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده اعلام کرده است که ۱۲ بازارچه در مرز افغانستان و شش بازارچه نیز در مرز ایران ایجاد می‌شود….
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور ۱۸ بازارچه مرزی در مرزهایش با ایران و افغانستان ایجاد می کند. به‌گفته عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان سه بازارچه تا ماه فوریه ۲۰۲۱ تکمیل شده و به فعالیت خواهند پرداخت که دو بازارچه در مرز ایران و یک بازارچه در مرز افغانستان خواهد بود. عمران خان گفته است: «این بازارچه‌ها فرصت تجارت و کسب‌وکارهای بهتری را برای ساکنان مناطق مرزی فراهم خواهند کرد.» ایران و پاکستان سال گذشته تفاهم‌نامه مشترک تجارت مرزی بین خود را امضا کردند. در این تفاهم‌نامه تخفیف‌هایی برای مرزنشینان در نظر گرفته شد.
رضا بلوچ، ناظر گمرکات ایالت بلوچستان و رئیس هیأت پاکستانی در زمان امضای این تفاهم‌نامه گفته بود دولت پاکستان برای انجام مبادلات تجاری و بهبود معیشت مرزنشینان تصمیم به راه‌اندازی چهار بازارچه مرزی در مرز با ایران در مدت یک سال گرفته است. براین اساس بازارچه تفتان در خاک پاکستان با بازارچه میرجاوه در خاک ایران، بازارچه پنجگور در خاک پاکستان با بازارچه کهک سراوان در خاک ایران، بازارچه مند در خاک پاکستان با بازارچه پیشین در خاک ایران و بازارچه گبد در خاک پاکستان با بازارچه ریمدان در خاک ایران مراودات تجاری خواهند داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا