زنان

انتقال نسرین ستوده به بیمارستان بدون اطلاع خانواده

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه ۲۹ شهریور ماه از انتقال همسرش به اورژانس بیمارستان طالقانی در تهران خبر داده و می‌گوید در ساعات گذشته این زندانی سیاسی زیر سرم بوده و اکنون برای انجام آزمایشات به بخش سستی اسکن منتقل شده است….

به گزارش هرنا، نسرین ستوده، از شامگاه دو‌شنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ با انتشار نامه‌ای ضمن درخواست آزادی زندانیان سیاسی، دست به اعتصاب غذا زده است. رضا خندان به زمانه می‌گوید مسئولان زندان اوین بدون اطلاع خانواده، این زندانی سیاسی را به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

همسر این زندانی سیاسی اما در خصوص جلوگیری مسئولان زندان از اطلاع رسانی درباره انتقال ستوده به بیمارستان می‌گوید: «ساعت دقیق انتقال همسرم به بیمارستان مشخص نیست و ما از طریق همسر یکی از هم‌بندی‌های این زندانی سیاسی از انتقال او به بیمارستان مطلع شدیم در صورتی که مسئولان زندان باید به ما اطلاع می‌دادند.»

به‌گفته خندان، مسئولان زندان اوین با قطع کردن تماس تلفنی یکی از هم‌بندی‌های نسرین ستوده در زندان، از اطلاع رسانی به‌موقع درباره وضعیت این زندانی سیاسی ممانعت کرده‌اند:«امروز، روز تلفن بند زنان بود و از این بند شش بار هم به موبایل و هم به خانه ما زنگ زدند که مسئولان زندان هر شش بار را رجکت کردند. یکی از هم‌بندی‌های همسرم ده دقیقه فرصتی که برای نوبت خودش داشت را برای زنگ زدن به خانواده ما صرف کرده اما موفق به تماس با ما نشده است.»

خندان می‌گوید در نهایت این هم‌بندی توانسته از درون زندان «در حد یک جمله» به همسر خود اطلاع دهد و خانواده ما از طریق همسر این زندانی از انتقال نسرین ستوده به بیمارستان مطلع شدند.

همسر نسرین ستوده در روزهای اخیر در گفت‌و‌گو با زمانه از وخامت حال همسرش و تداوم اعتصاب غذای او به‌دلیل بی‌توجهی مقام‌های قوه قضاییه به مطالبات این زندانی سیاسی خبر داده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا