زنان

حاکمیت زن ستیز و آسیب های اجتماعی

کاهش بودجه آسیب‌های اجتماعی و دشوار شدن زندگی مردم- با توجه به پارامترهای اقتصادی موجود و با توجه‌ به داده‌های آماری و این مهم که در قاموس سیاست‌گذاران رژیم ولایت فقیه رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی جایگاهی بایسته ندارد-  قاعدتاً هرچه وخیم‌تر شدن این پدیده خطرناک اجتماعی را باید شاهد بود، یعنی پدیده‌ای که چنان تار و پود جامعه را در حال حاضر و در آینده از هم خواهد گسست، که ترمیم آن به سال‌ها وقت و انرژی و برنامه‌ریزی دقیق و مدون نیاز خواهد داشت. برای برخورد صحیح و اثرمند با این معضل‌ها، سیاست‌گذاری علمی و تخصیص بودجه متناسب ضروری است. ولی از اینکه در ارگان‌های قدرتمند رژیم ولایت فقیه خواستی در مسیر مهار و محدود کردن، ریشه کن کردن و یا نجات جامعه از این آسیب‌ها وجود داشته باشد، هیچ نشانه‌ای در دست نیست. نیروهای ترقی‌خواه، دموکراتیک، و ملی ایران در رابطه با این بمب ساعتی مخرب که کلید آن مدت‌ها پیش زده شده است، باید چاره اندیشی کنند….

جسد زن برهنه در سطل زباله، آتش زدن یک زن دیگر، جسد زن جوانی که با ضربات متعدد چاقو سلاخی شده بود، درون گاری چرخ دار زباله کشف شد.

به گزارش خراسان، بررسی‌ها نشان داد: زن مذکور با وارد آمدن ضربات متعدد چاقو بر پیکرش به طرز فجیعی سلاخی شده است به گونه‌ای که عمق ورود تیغه چاقو به بدن زن ۴۴ ساله بیانگر آن بود که قاتل درحالت خشم و عصبانیت وحشتناک، او را در مکان دیگری به قتل رسانده است و سپس جسد را شبانه با وسیله نقلیه به خیابان ابرار انتقال داده و درون گاری زباله انداخته است.

آتش زدن یک زن در ارومیه توسط همسرش

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۹ شهریور، یک زن جوان در ارومیه توسط همسرش به آتش کشیده شد و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹، یک زن جوان در ارومیه توسط همسرش به آتش کشیده شد.

در این گزارش هویت وی “مریم اطمانی” اهل ارومیه مادر دو فرزند عنوان شده است.

وی پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده در پی سوختگی، جان خود را از دست داد.

یک منبع مطلع انگیزه و دلیل بروز این واقعه را اختلافات خانوادگی، عنوان کرد و گفت: “هم اکنون همسر این زن متواری است و درصد سوختگی خانم اطمانی از سوی پزشکان ۹۰ درصد اعلام شده بود”.

زنی در تهران شوهر سابقش را یطرز فجیعی سر بُرید

زن جوان که همسر سابقش را به طرز فجیعی کشت و قصد انتقال جسد بدون سر را به حاشیه تهران داشت دیروز در دادگاه محاکمه شد.

به گزارش رکنا، عصرهفتم اردیبهشت ماه سال ۹۶ راننده یک تاکسی در حالی که هراسان بود با پلیس تماس گرفت و از جنایتی فجیع خبر داد. وی گفت: ساعتی قبل زن جوانی را از خیابان ششم نیروی هوایی سوار ماشین کردم تا به حاشیه تهران ببرم، اما به محض اینکه او از ماشین پیاده شد با صحنه وحشتناکی روبه رو شدم. زن جوان بسته مشکوکی که پتو پیچ بود را حمل می‌کرد. اما موقع پیاده شدن، اما از ماشین پیکر مثله شده یک مرد از داخل پتو بیرون افتاد.

مأموران پلیس یک زن ۴۵ ساله به نام مریم را بازداشت کردند. این زن همان جا به قتل شوهر سابقش به نام اردشیر اعتراف کرد و در بازجویی‌ها گفت: با چاقو سر همسرم را از بدنش جدا کردم. یک پا و دست او را نیز قطع کردم، اما نتوانستم سایر قسمت‌های بدنش را مثله کنم. من جسد را لای پتو پیچیدم و سپس تاکسی گرفتم. می‌خواستم جسد را در حاشیه تهران رها کنم، اما هنگام پیاده شدن از ماشین جسد مثل شده از داخل پتو بیرون افتاد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا