گوناگون

آمریکا افراد مرتبط با برنامه تسلیحاتی ایران را تحریم می‌کند

دولت آمریکا که به شدت از عدم همراهی شورای امنیت با خواسته این کشور برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و فعال کردن مکانیسم ماشه عصبانی است، قصد اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی را دارد.

به گزارش مهر، رویترز با اعلام این مطلب به نقل از یک مقام ارشد در دولت آمریکا از تحریم تعدادی از مقام‌های ایرانی و سازمان‌های مرتبط با برنامه‌های هسته‌ای، موشکی و تسلیحاتی ایران در روز دوشنبه خبر داده است.

رویترز همچنین بدون نام بردن از این مقام ارشد آمریکایی نوشت: تحریم شدگانی که نامشان دوشنبه اعلام می‌شود، در طرح‌های موشکی، هسته‌ای و تسلیحاتی ایران فعال هستند و بعضی از فهرست شدگان پیش از این نیز از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

بر این اساس، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، همچنین یک فرمان اجرایی صادر خواهد کرد که بر مجازات معامله کنندگان تسلیحات متعارف با ایران تاکید خواهد کرد.

تحریم تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران ۲۷ مهر به پایان می‌رسد و این نهاد بین‌المللی با خواسته آمریکا برای تمدید آن مخالفت کرده است.

به گزارش رویترز، تحریم‌های جدید در راستای اعلام اجرایی شدن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران صورت می‌گیرد.

این اقدام آمریکا با مخالفت دیگر اعضای برجام همراه شده است.

رویترز می‌نویسد: آمریکا با اعلام تحریم‌های جدید به چین، روسیه و کشورهای اروپایی هشدار خواهد داد که به رغم مخالفت آنها با اجرای مکانیسم ماشه، همکاری موسسات و شرکت‌های این کشورها با ایران به قیمت اقدامات تنبیهی ایالات متحده علیه آنها تمام خواهد شد.

این اقدام آمریکا به دلیل عصبانیت این کشور از عدم همراهی کشورهای عضو شورای امنیت با خواست کاخ سفید برای فعال کردن مکانیسم ماشه انجام می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا