از هر دری سخنی

بیماری اقتصاد و نقش سپاه در این بیماری

آنچه روشن است این واقعیت است که وضعیت اقتصادی ایران، خصوصاً با کاهش شدید درآمد ارزی از فروش نفت با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو شده و آنچه مسلم است این است که سیاست‌های ورشکستۀ رژیم ولایت فقیه، دیکته‌شده از سوی دفتر ولی فقیه و اجرایی شدنشان از سوی دولت کارگزار ولایت یعنی دولت روحانی، و در کنار این‌ها تحریم‌های مخرب و ضد انسانی دولت ترامپ، یکی از دلیل‌های اساسی نابسامانی اقتصادی کشور است که بی‌شک فشار عمدۀ آن بر گردۀ زحمتکشان میهن ما بوده و خواهد بود. مقابله با سیاست‌های مخرب و ضد ملی رژیم ولایت فقیه بخشی جدایی‌ناپذیر از مبارزۀ عمومی خلق در طرد رژیم ولایت فقیه است…فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا گفت: طی تفاهم نامه ای که دولت با قرارگاه خاتم امضا کرده است مقرر شد دولت بخشی از بدهی‌ها را به قرارگاه بدهد، قرارگاه هم ۷۰ پروژه را تا پایان سال تکمیل کند.

سعید محمد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره دریافت طلب قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا از دولت اظهار داشت: فعلا قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء پولی دریافت نکرده است.

وی ادامه داد: به تازگی تفاهم نامه‌ای با دولت داشته ایم مبنی بر اینکه دولت بخش از منابع را به قرارگاه خاتم بدهد و قرارگاه خاتم هم تا پایان سال ۷۰ پروژه را تکمیل کند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا اضافه کرد: این موضوع در حد تفاهم نامه است و هنوز عملیاتی نشده است.

به گزارش فارس پیش از این علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره به فارس گفته بود: قرارگاه خاتم سرجمع بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از دولت، نهادها، شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی طلب دارد اما طلب آنها از دولت به معنای سازمان برنامه بودجه رقمی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

به گفته علی نیکزاد در جلسه ای که با رئیس سازمان برنامه بودجه و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا داشته اند، توافق شد آن ۱۰ هزار میلیارد تومان طلب قرارگاه خاتم از دولت به معنای تام دولت و نه شهرداری‌ها و نهادهای دولتی و غیره، به نحوی تسویه شود؛ در این راستا مقرر شد ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی به قرارگاه خاتم بدهند، ۱۰۰ میلیارد تومان از محلی دیگر تسویه شود، ضمن آنکه سازمان برنامه و بودجه و خزانه پذیرفت مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان هم از اول فروردین ۹۹ تا ۲۹ اسفند ۹۹ در اختیار قرارگاه خاتم قرار بگیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفته بود: دوستان قرارگاه خاتم هم اعلام کردند ما هم برای خدمت به نظام، ۱۱۸ پروژه داریم که این ۱۱۸ پروژه در استان‌ها تا سقف ۱۲ هزار میلیارد تومان کار می‌کنیم و عمده این پروژه‌ها را قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسانیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا